اصلاح بخشی از طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان
اصلاح بخشی از طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

نمایندگان مردم در خانه ملت جهت تامین نظر شورای نگهبان، بخش‌هایی از طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را اصلاح کردند. به گزارش قلن پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۴ اسفند) مجلس شورای اسلامی بخشی از طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند. بر […]

نمایندگان مردم در خانه ملت جهت تامین نظر شورای نگهبان، بخش‌هایی از طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را اصلاح کردند.

به گزارش قلن پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۴ اسفند) مجلس شورای اسلامی بخشی از طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

بر این اساس نمایندگان با ۱۵۴ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۱ نماینده حاضر در صحن با این اصلاح موافقت کردند.

گفتنی است در ماده واحده این طرح آمده است؛ از تاریخ ابلاغ این قانون به‌کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات مربوطه بازنشسته یا بازخرید شده یا بشوند، در دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸ مهر ۱۳۸۶ و کلیه دستگاه‌هایی که به نحوی از انحاء از بودجه عمومی کل کشور استفاده می‌کنند، ممنوع می‌باشد.

به گزارش خانه ملت، براساس تبصره ۱ اصلاح شده از سوی نمایندگان آمده است: مقامات مذکور در ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آنها و ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و دارندگان اجازات خاصه از شمول این قانون مستثنی می‌باشند.