اسکان اضطراری ۲۸۰ گرفتار در سیلاب
اسکان اضطراری ۲۸۰ گرفتار در سیلاب

به گزارش قلم پرس – بنا به اعلام پایگاه امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر به گفته مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد‌ونجات این جمعیت به ۱۹۵۰ نفر در ۷۰ شهرستان کشور شامل هفت شهر، ۴۸ روستا، ۲۵ منطقه عشایرنشین که زندگی روزمره آن‌ها متاثر از سیلاب و آبگرفتگی بود، امدادرسانی شد.   ولی‌پور افزود: از این تعداد ۲۸۰ […]


به گزارش قلم پرس – بنا به اعلام پایگاه امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر به گفته مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد‌ونجات این جمعیت به ۱۹۵۰ نفر در ۷۰ شهرستان کشور شامل هفت شهر، ۴۸ روستا، ۲۵ منطقه عشایرنشین که زندگی روزمره آن‌ها متاثر از سیلاب و آبگرفتگی بود، امدادرسانی شد.   ولی‌پور افزود: از این تعداد ۲۸۰ نفر اسکان اضطراری دریافت کردند، ۶۰ نفر به نقاط امن منتقل شدند و با کمک ۱۷۵ تیم عملیاتی هلال‌احمر تخلیه آب از ۲۰۰ منزل مسکونی صورت گرفت.

او ادامه داد: در این مدت زمانی ۵۹ تخته چادر، ۷۴۲ کیلوگرم نایلون، ۸۷۶ پتو، ۲۳۱ تخته موکت، ۱۱۰ بسته غذایی، ۲۹۷ قوطی کنسروجات، ۳۱۲ گرم برنج و ۱۱۰ قرص نان در بین حادثه‌دیدگان توزیع شد. ولی‌پور گفت: در این ۹ روز سیل و آبگرفتگی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال‌وبختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه‌وبویراحمد، لرستان و یزد را درگیر کرده بود.

رئیس سازمان امداد‌ونجات از فوت ۲ نفر از هم‌وطنان خبر داد و گفت: متاسفانه در شهرستان هریس، آذربایجان غربی یک نفر بر اثر سیل و در شمیرانات تهران نیز یک نفر به دلیل رعدو‌برق درگذشت.

انتهای پیام/