اروگوئه ۳- روسیه صفر؛ اروگوئه مقابل چشمان میزبان صدرنشین شد
اروگوئه ۳- روسیه صفر؛ اروگوئه مقابل چشمان میزبان صدرنشین شد

تیم ملی اروگوئه با نمایشی برتر و هجومی موفق به زدن سه گل برابر میزبان جام جهانی شد تا صدرنشین گروه A شود. به گزارش  قلم پرس به نقل از “ورزش سه”، تیم ملی روسیه بعد از آنکه در دو مسابقه ابتدایی جام جهانی نتیجه‌ای قابل توجه با دو پیروزی متوالی ۵ بر صفر برابر […]

تیم ملی اروگوئه با نمایشی برتر و هجومی موفق به زدن سه گل برابر میزبان جام جهانی شد تا صدرنشین گروه A شود.

به گزارش  قلم پرس به نقل از “ورزش سه”، تیم ملی روسیه بعد از آنکه در دو مسابقه ابتدایی جام جهانی نتیجه‌ای قابل توجه با دو پیروزی متوالی ۵ بر صفر برابر عربستان و ۳ بر یک مقابل مصر کسب کرده بود، امروز در آخرین بازی گروه A به مصاف تیم ملی اروگوئه که آن هم ۶ امتیازی بود، رفت تا جدال تعیین صدرنشینی را برگزار کند.
روسیه برخلاف دو مسابقه اخیرش، امروز نشانی از تیم برتر میدان نداشت و در سمت مقابل اروگوئه عملکرد بسیار بهتری نسبت به دو دیدار گذشته‌اش ارائه داد و توانست با گل‌های لوئیس سوارز(۱۰)، گل به خودی دنیس چریشف(۲۳) و ادینسون کاوانی(۹۰) به پیروزی ۳ بر صفر برابر تیم میزبان جام جهانی برسد و صدرنشین گروه اول شود.
حالا در صورتی که تیم ملی اسپانیا در مسابقه امشب به پیروزی مقابل مراکش برسد و از سوی دیگر شاگردان کارلوس کی‌روش بتوانند پرتغال را شکست دهند، تیم ملی ایران در مرحله یک هشتم نهایی باید مقابل اروگوئه قرار بگیرد.

 

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ گروه A
شنبه: ۹۷/۰۴/۰۰۴ ؛ ساعت ۱۸:۳۰
استادیوم: سامارا آرنا/ تماشاگر: ۴۱۹۷۰ نفر
داور: مالانگ دیدیو(سنگال)؛ کمک‌ها: جبرئیل کامارا، الحاجی سامبا و باملاک تسه‌ما(اتیوپی)/ کمک داور ویدئویی: کلمنت تورپین(فرانسه)

 

اخطار

یوری گازینسکی(۹)- ایگور اسمولنیکوف(۲۷ و ۳۶) از روسیه

رودریگو بنتانکور(۶۳) از اروگوئه

 

 

اخراج

ایگور اسمولنیکوف(۳۶) از روسیه

تیم ملی روسیه

ایگور آکنیف، ایلیا کوتپوف، سرگئی ایگناشویچ، ایگور اسمولینکوف، فدور کودریاشف، رومن زوبنین، یوری گازینسکی(۴۶- دالر کوژیائف)، الکساندر سامدوف، دنیس چریشف(۳۸- ماریو فرناندس)، الکسی میرانچوک(۶۰- فدر اسمولوف) و آرتم ژیوبا.
سرمربی: استانیسلاو چرچسوف

 

تیم ملی اروگوئه

فرناندو موسلرا، سباستین کوتس، دیگو گودین، مارتین کاسرس، لوکاس توریرا، ماتیاس وسینو، رودریگو بنتانکور(۶۳- جورجین دی‌ اراسکاتا)، ناهیتان ناندز(۷۳- کریستین رودریگز)، دیگو لاکسالت، لوئیس سوارز و ادینسون کاوانی(۳+۹۰- ماکسی گومز)
سرمربی: اسکار تابارز

 

شرح گل

 

روسیه ۰ – اروگوئه ۱ (دقیقه ۱۰: لوئیس سوارز): خطایی که در قوس محوطه جریمه روی بنانتکور اتفاق افتاده بود را سوارز با شوت زمینی تماشایی به گوشه دروازه اروگوئه فرستاد که تلاش آکنیف هم بی‌ثمر بود تا گل اول بازی برای اروگوئه ثبت شود.

 

روسیه ۰ – اروگوئه ۲ (دقیقه ۲۳: گل به خودی دنیس چریشف): سانتر کوتس از روی کرنر سمت راست زمین را ژیوبا با ضربه سر برگشت داد که توپ در پشت محوطه جریمه به لاکسالت رسید که شوت پُر قدرت روی پای چپ او در میانه راه به چریشف برخورد کرد تا با تغییر جهت از خط دروازه روسیه عبور کند و دومین گل روسیه به ثمر برسد.

 

روسیه ۰ – اروگوئه ۳ (دقیقه ۹۰: ادینسون کاوانی): ارسال توپ آراسکاتا از روی کرنر با ضربه سر گودین همراه شد که آکینف با واکنش خوبی توپ را دفع کرد ولی در ریباند کاوانی بالاخره موفق شد دروازه روسیه را باز کند و سومین گل اروگوئه را بزند.

لحظات حساس

 

دقیقه ۱۳: موسلرا با واکنشی عالی اجازه نداد چریشف با شوت روی پا دروازه او را باز کند و در ادامه هم گودین با زدن توپ به کرنر خطر روی دروازه اروگوئه را دفع کرد.

دقیقه ۱۷: ارسال چریشف از روی کرنر سمت چپ زمین را ژیوبا بعد از خطا روی مدافعان اروگوئه با ضربه سر زد که توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۸: سوارز بهترین فرصت برای زدن گل سوم اروگوئه را داشت ولی شوت داخل محوطه او را آکنیف برگشت داد و در ادامه هم توپ به کاوانی نرسید.

دقیقه ۶۵: پاس در عمق سوارز در موقعیت خوبی به کاوانی رسید ولی تعلل او موجب شد تا ایگناشویچ با قدرت بدنی بالاتر او را نقش بر زمین کند و توپ را بگیرد که داور هم در این صحنه برای اروگوئه اعلام پنالتی نکرد.

دقیقه ۶۹: کاوانی همچنان در گلزنی ناکام بود و حرکت در عرض و شوت محکم او به ایگناشویچ برخورد کرد و راهی کرنر شد.

دقیقه ۷۴: زوبنین بعد از توپ گیری پاس خوبی به ژیوبا داد ولی شوت او بعد از سر توپ در پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از دروازه اروگوئه به اوت رفت.

دقیقه ۸۰: کاوانی از اشتباه خط دفاعی روسیه بهره برد و با توپ‌ربایی در میانه زمین به سوارز پاس داد که او هم بعد از نفوذ تا محوطه جریمه روس‌ها مجددا کاوانی را در موقعیت گلزنی گذاشت ولی در نهایت این موقعیت تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۸۳: شوت پای چپ محکم رودریگز از پشت محوطه جریمه را آکینف نتوانست به درستی مهار کند تا یک کرنر نصیب اروگوئه شود.
دقیقه ۸۵: اسمولوف نفوذ سریعی به محوطه جریمه اروگوئه داشت و با دو سر توپ چشم‌نواز دو مدافع این تیم را جای گذاشت ولی پاس در عرض او را موسلرا جمع کرد.
دقیقه ۸۶: تلاش‌های ادامه‌دار کاوانی برای زدن گل همچنان بی‌حاصل بود و شوت او فقط یک کرنر برای اروگوئه داشت.

دقیقه ۸۷: ضربه کرنر آراسکاتا با تغییر جهت در آستانه ورود به دروازه روسیه بود که آکینف با واکنش به موقع توپ را از زیر طاق بیرون کشید.
دقیقه ۹۰: شوت فوق‌العاده رودریگز از پشت محوطه جریمه برای دومین بار متوالی با عکس‌العمل عالی آکینف همراه شد و به کرنر رفت.

 

بهترین بازیکن

لوئیس سوارز با دوندگی زیاد در زمین روسیه، خلق موقعیت و گرفتن خطا بارها برای هم‌تیمی‌هایش به ویژه ادینسون کاوانی فرصت گلزنی ایجاد کرد، اما گل تماشایی او از روی ضربه ایستگاهی پشت محوطه موجب شد تا به‌عنوان بهترین بازیکن زمین لقب بگیرد.

اتفاق ویژه

ملی پوشان روسیه که نشان داده بودند مدعی صدرنشینی گروه A  هستند و از دو مسابقه اخیرشان به بهترین شکل از امتیاز میزبانی هم بهره برده‌اند، امروز غافلگیر شدند و با دریافت سه گل و یک اخراجی نتیجه و البته صدرنشینی در پایان دور گروهی را به اروگوئه واگذار کردند.

در حاشیه

* روسیه ماریو فرناندس، یوری ژیرکوف و الکساندر گولوین، سه بازیکن ثابت بازی اخیرش برابر مصر را در دیدار امروز روی نیمکت دارد و اسمولینکوف، میرانچوک و کودریاشف جانشین آنها شده‌اند.
* خوزه ماریا خیمنز، مدافع ثابت و گلزن تیم ملی اروگوئه به دلیل مصدومیت از فهرست این تیم خارج شده است.
* عدم حضور خیمنز، گیرمو وارلا، کارلوس سانچس و کریستین رودریگز و بازی کردن کوتس، توریرا، ناندز و لاکسالت چهار جابه‌جایی در ترکیب اروگوئه در مقایسه با دیدار گذشته برابر عربستان است.

* آلن دژاگوئف، مهاجم تیم ملی روسیه که در دیدار افتتاحیه جام جهانی مصدوم شده بود، برای دومین مسابقه متوالی دور از فهرست تیمش است.