اردوغان: ایران همسایه و متحد استراتژیک ترکیه است/ما از ایران محصولات ویژه‌ای را وارد می‌کنیم
اردوغان: ایران همسایه و متحد استراتژیک ترکیه است/ما از ایران محصولات ویژه‌ای را وارد می‌کنیم

رئیس جمهور ترکیه گفت که ایران هم به عنوان همسایه و هم به عنوان متحد استراتژیک ماست. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پیش از سفر به آفریقای جنوبی به منظور شرکت در دهمین اجلاس سران کشورهای عضو ائتلاف اقتصادهای نوظهور موسوم به بریکس (برزیل، روسیه، […]

رئیس جمهور ترکیه گفت که ایران هم به عنوان همسایه و هم به عنوان متحد استراتژیک ماست.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پیش از سفر به آفریقای جنوبی به منظور شرکت در دهمین اجلاس سران کشورهای عضو ائتلاف اقتصادهای نوظهور موسوم به بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) در فرودگاه بین‌المللی اسن‌بوغای آنکارا با تاکید بر اینکه ایران نیز همچون آمریکا متحد راهبردی ترکیه است گفت: ” قطع روابط با متحدان مغایر با استقلال روابط بین کشورهاست.

وی تصریح کرد: ما از ایران محصولات ویژه‌ای را وارد می‌کنیم. در صورت قطع ورود این محصولات چه کسی گرمای خانه‌های مردم کشور من را تامین خواهد کرد؟

اردوغان که در اجلاس بریکس با ولادیمیر پوتین همتای روس خود دیدار خواهد کرد، در جمع خبرنگاران گفت: “نشانه‌های بسیاری برای توافق برد-برد وجود دارد. توسل به برخی از شیوه‌ها برای رسیدن به مقصود از سوی آمریکایی‌ها از نظر ما تاسف‌آمیز است. استفاده از ترکیه بر پیشبرد رقابت‌های حزبی در مجلس سنا و نمایندگان آمریکا بسیار تاسف‌برانگیزتر است”.