به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه صلح عربی که  شخصیت‌های سیاسی و دیپلماتیک یمنی از جمله «علی ناصر محمد» رئیس‌جمهور اسبق یمن را نیز در خود جای داده است، طرح جدیدی را برای پایان دادن به جنگ در این کشور ارائه کرد. بر اساس گزارش «الخبر الیمنی»، این طرح که علی ناصر محمد و […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه صلح عربی که  شخصیت‌های سیاسی و دیپلماتیک یمنی از جمله «علی ناصر محمد» رئیس‌جمهور اسبق یمن را نیز در خود جای داده است، طرح جدیدی را برای پایان دادن به جنگ در این کشور ارائه کرد.

بر اساس گزارش «الخبر الیمنی»، این طرح که علی ناصر محمد و وزیر خارجه اسبق یمن «ابوبکر القربی» ارائه کرده‌اند شامل هفت بند است: توقف جنگ، آغاز گفت‌وگوهای جدی میان طرف‌های یمنی با نظارت بین‌المللی، جرم‌انگاری بکارگیری سلاح در حل و فصل اختلافات، ایجاد دولت فدرال از دو منطقه، بازسازی سازمان‌های دولتی و موسسات نظامی و امنیتی، اعلام دولت وحدت ملی و اینکه تنها یک دولت در این کشور مالک ثروت‌های نفتی و منابع استراتژیک باشد.

علی ناصر در ادامه بر توقف فوری جنگ یمن و برقراری آتش‌بس تحت نظارت یک کمیته نظامی و بین‌المللی با مشارکت کشورهای منطقه‌ای تأکید کرد و افزود، باید پس از برقراری آتش‌بس، گفت‌وگوی ملی فراگیر تا حصول صلح و تحقق وحدت آغاز شود.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است و این جنگ تا کنون جان هزاران غیرنظامی یمنی را گرفته است.

انتهای پیام/