اداره تبریز با روش‌های سنتی ممکن نیست/ لزوم تقویت روحیه هم افزایی و بکارگیری ظرفیت های مردمی
اداره تبریز با روش‌های سنتی ممکن نیست/ لزوم تقویت روحیه هم افزایی و بکارگیری ظرفیت های مردمی

[ad_1] شهردار جدید تبریز گفت: بدون شک اداره تبریز با روش های سنتی پیشین ممکن نیست و بر همین اساس تقویت روحیه هم افزایی بین مسئولان و دستگاه ها و بکارگیری ظرفیت های مردمی رویکرد جدید شهرداری تبریز خواهد بود. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار پنجشنبه در آیین معارفه و تودیع شهردار تبریز […]

[ad_1]


شهردار جدید تبریز گفت: بدون شک اداره تبریز با روش های سنتی پیشین ممکن نیست و بر همین اساس تقویت روحیه هم افزایی بین مسئولان و دستگاه ها و بکارگیری ظرفیت های مردمی رویکرد جدید شهرداری تبریز خواهد بود.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار پنجشنبه در آیین معارفه و تودیع شهردار تبریز اظهار داشت: وضعیت فعلی تبریز حاصل انقطاع از گذشته گرانقدر این شهر است و ایمان راسخ دارم که این شهر دارای منابع مدیریتی و انسانی بی نظیر با جلوه های تلاش و خدمت با ریشه تبریز و آذربایجانی است.

وی ادامه داد: متأسفانه تبریزی که در دوره های پیاپی هدایت کشور در حوزه های مختلف را بر عهده داشته و دروازه ورود صنعت و فناوری به کشور بوده، امروز در نتیجه عدم تعامل و همگرایی مسئولان و عدم بکارگیری ظرفیت های مردمی، در مسایل ساده زیرساختی با مشکلات عدیده دست به گریبان است.

شهردار تبریز تأکید کرد: با توجه به مجموع این شرایط، در دوره جدید مدیریتی شهرداری تبریز تقویت روحیه هم افزایی و بکارگیری ظرفیت های مردمی در کنار ظرفیت های ملی و بین المللی مورد توجه خواهد بود تا این شهر به عنوان پیوند دهنده کشورهای آسیایی و اروپایی با چهره ای پیشرو و البته با نمودهای ملی و اسلامی به سمت جذب سرمایه گذار حرکت کند.

وی خاطرنشان کرد: دستیابی به این هدف با ساختارها و روش های مدیریتی پیشین ممکن نیست و باید به سمت مدیریت هوشمند حرکت کنیم و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توجه به حوزه های دانش بنیان، تلاش خواهیم کرد از ظرفیت های بالقوه ای که در این حوزه در تبریز وجود دارد، برای پیشبرد مدیریت شهری و توسعه تبریز استفاده کنیم.

هوشیار، از تدوین برنامه راهبردی مدیریت شهری تبریز در ۱۴ بند خبر داد و گفت: تغییر دیدگاه در نظام مدیریتی، ایجاد نظام برنامه ریزی بر اساس ظرفیت های دانش بنیان، حرکت به سمت اقتصاد پایدار شهری، توسعه زیرساخت ها و نوسازی حمل و نقل عمومی،ایجاد نظام متمرکز مالی شفاف، تحول و توسعه جهشی تبریز با تکیه بر روحیه جهادی، ارتقا مشارکت عمومی، تربیت مدیران جوان انقلابی، عدالت محوری در توسعه امکانات و زیرساخت های شهری، توجه ویژه به حاشیه نشینی و بافت فرسوده، مدیریت بحران و ارتقأ تاب آوری شهری و افزایش تعاملات بین شهری برای ارتقای جایگاه ملی و بین المللی تبریز از مهمترین بندهای این برنامه راهبردی است که امیدواریم با همراهی و همکاری همه دستگاه ها و مشارکت مردم موفق به اجرای آنها شویم.

انتهای پیام/م


[ad_2]