به گزارش قلم پرس از تبریز، عابدین خرّم در مراسم تجلیل از پزشکان پیشکسوت استان، اظهار داشت: در دنیای طبابت، اخلاق و حرفه به شکلی جدایی‌ناپذیر به یکدیگر گره خورده‌اند و هر پزشکی که کارش را به طور حرفه‌ای آغاز می‌کند و قدم در راه پرفرازونشیب درمان می‌گذارد قسم‌نامه‌‌ای را می‌خواند و خود را به […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، عابدین خرّم در مراسم تجلیل از پزشکان پیشکسوت استان، اظهار داشت: در دنیای طبابت، اخلاق و حرفه به شکلی جدایی‌ناپذیر به یکدیگر گره خورده‌اند و هر پزشکی که کارش را به طور حرفه‌ای آغاز می‌کند و قدم در راه پرفرازونشیب درمان می‌گذارد قسم‌نامه‌‌ای را می‌خواند و خود را به رعایت اصولی ملزم می‌‌کند.

 وی گفت: این قسم‌‌نامه‌ برای این است که پزشکان، با گذر زمان فراموش نکنند چرا این حرفه را انتخاب کرده‌اند و چه مسئولیت مهمی را به دوش گرفته اند.
 
خرّم با اشاره به اینکه امروز تعداد پزشکان از لحاظ کمی و کیفی افزایش یافته، افزود: ضروری است ابعاد ارزشمند این قسم‌نامه در بین پزشکان جوان به خوبی نهادینه شود تا همچون پیشکسوتان این عرصه با جان و دل برای درمان بیماران فعالیت کنند.
 
وی با تأکید بر اینکه رعایت اخلاق حرفه‌ای و برخورد مناسب و منطقی پزشک با بیمار و همراه او در فرهنگ و جامعه ما پیشینه غنی دارد، گفت: باید اسطوره‌ها و الگوهای پزشکی و حماسه‌هایی که آفریده اند در جامعه و برای نسل جوان پزشکان معرفی شوند.
 
استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از خدمات و تلاش‌های پزشکاران و کادر بهداشت و درمان در دوران کرونا، اظهار داشت: بحران دو سال اخیر موجب شد جایگاه و منزلت قشر پزشکی به خوبی مشخص شود.

انتهای پیام/۶۰۰۲۱