به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، منصور واعظی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: اعتبارات هزینه‌ای پارک علم و فناوری استان از ۹۸ میلیارد و ۱۲۳ میلیون ریال در سال ۹۹ به ۱۹۰ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ رسیده است. وی افزود: این اعتبار در زمینه تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی، برنامه […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، منصور واعظی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: اعتبارات هزینه‌ای پارک علم و فناوری استان از ۹۸ میلیارد و ۱۲۳ میلیون ریال در سال ۹۹ به ۱۹۰ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ رسیده است.

وی افزود: این اعتبار در زمینه تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی، برنامه پژوهش و راهبری علم و فناوری و توسعه و حمایت از واحدهای فناور هزینه می‌شود.

واعظی با اشاره به تخصیص ۹۷ درصدی اعتبارات پارک علم و فناوری استان در سال ۹۹ گفت: مجموع هزینه کرد این پارک در سال گذشته ۵۲ درصد افزایش داشت.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: میزان حمایت از واحدهای فناور نیز در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ از حدود ۵۷ درصد رشد برخوردار بود.

به گفته وی، پارسال میزان هزینه کرد این مجموعه فناوری برای برگزاری رویدادهای کارآفرینی هم ۱۰۷ درصد، هزینه‌های صرف شده برای اجرای طرح‌های عمرانی ۱۶۷ درصد و هزینه کرد خدمات فنی و تخصصی و بازاریابی ۴۳ درصد بیشتر از سال ۹۸ بود.

واعظی تصریح کرد: ۳۲۵ شرکت فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی مستقر هستند که هزار و ۶۵۱ نفر در آنها اشتغال دارند.

به گفته وی، گردش مالی این واحدها پارسال با ۴۸ درصد رشد به بیش از ۳۶۲ میلیارد تومان رسید.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: گفت: بر اساس بودجه مصوب سال ۱۴۰۰، بیش از ۷۵۳ میلیارد تومان به ۴۲ پارک های علم و فناوری کشور اختصاص داده شده است که این رقم در سال گذشته ۳۹۰ میلیارد تومان بود.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱