اختصاص بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال برای حمایت های مالی و زیربنایی از مسکن مهر
اختصاص بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال برای حمایت های مالی و زیربنایی از مسکن مهر

هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، مواد دیگری از لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها را تصویب و به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. این لایحه با هدف بررسی و شناخت منابع درآمدی شهرداری‌های کشور و چگونگی اصلاح و تأمین […]

هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، مواد دیگری از لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها را تصویب و به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

این لایحه با هدف بررسی و شناخت منابع درآمدی شهرداری‌های کشور و چگونگی اصلاح و تأمین منابع جدید برای جایگزین شدن با درآمد فعلی شهرداری‌‌ها در جهت توسعه شهری و ایجاد خدمات مورد نیاز شهروندان تهیه شده است.

بهره گیری از ابزارهای مختلف تأمین مالی و روش های اجرایی جلب مشارکت بخش خصوصی متناسب با پروژه‌‌های شهری و پیش‌‌بینی تضمین های کافی، افزایش کارایی و ضمانت اجرایی برای کسب عوارض و درآمدهای قانونی شهرداری، اصلاح و تقویت منابع موجود درآمدی و تأمین منابع جدید به منظور حداقل استفاده از درآمدهای دولت و کاهش وابستگی مالی شهرداری‌ها به منابع درآمدی دولتی، افزایش سهم شهرداری‌‌ها از محل عواید حاصل از قانون مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح ساز و کار وصول عوارض نوسازی و عمران شهری، از دیگر اهداف لایحه یاد شده است.

 

اختصاص بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال برای حمایت های مالی و زیربنایی از مسکن مهر

دولت در اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اختصاص مبلغ ۶۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای تخفیف عوارض پروانه ساخت، بیمه کیفیت، حمایت های مالی، آماده سازی، محوطه سازی، تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی و ساخت مساجد و نظارت عالیه بر ساخت و سازهای مسکن مهر موافقت کرد.

 

بررسی گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص «پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان»

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه این جلسه گزارشی را در خصوص پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان و خدماتی که توسط این پایگاه اطلاعاتی عرضه می‌شود، به هیأت وزیران ارایه داد.

تشکیل پایگاه مذکور با هدف ایجاد شفافیت در عملکرد سازمان‌های حوزه رفاهی کشور، دسترسی به اطلاعات لازم برای این سازمان‌ها جهت تمرکز خدمات بر گروه‌های هدف، امکان استفاده همزمان از چند سرویس و شفافیت در ارایه خدمات از سوی سازمان‌ها به دولت و مردم انجام گرفته است.

همچنین در این پروژه براساس اطلاعات موجود، خدماتی از قبیل داشبورد مدیریتی جهت ارایه تصویر کلی از وضعیت رفاهی کشور، سامانه استعلام وضعیت رفاهی، خدمات بر خط حوزه رفاه به سازمان‌های ذی‌ربط، استخراج اطلاعات لازم برای سیاست‌‌گذاری، استخراج و تکمیل آمارهای ثبتی، امکان پایش فرآیندها بالاخص فرآیندهای مالی و بودجه و ایجاد پرونده‌های اقتصادی اجتماعی خانوار طراحی و پیاده‌‌سازی شده است.