اجرای ۲۶ مگاپروژه جدید با سرمایه گذاری ۴۴ هزار میلیارد تومان آذربایجان‌شرقی
اجرای ۲۶ مگاپروژه جدید با سرمایه گذاری ۴۴ هزار میلیارد تومان آذربایجان‌شرقی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ۲۶ مگاپروژه جدید با سرمایه گذاری ۴۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با جدیت در حال اجراست که از این تعداد ۱۷ مگاپروژه دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد است. به گزارش قلم پرس،از تبریز، صابر پرنیان امروز در مراسم افتتاح واحد دانش بنیان تولیدکننده […]رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ۲۶ مگاپروژه جدید با سرمایه گذاری ۴۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با جدیت در حال اجراست که از این تعداد ۱۷ مگاپروژه دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد است.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، صابر پرنیان امروز در مراسم افتتاح واحد دانش بنیان تولیدکننده موتور و تجهیزات آسانسور در منطقه شمالغرب کشور در شهرک صنعتی شهید سلیمانی اظهار کرد: ۹۰ درصد مراجعات برای ایجاد کسب و کار، تکمیل زنجیره و توسعه صنعتی است.

وی افزود: ۲۶ مگاپروژه جدید با سرمایه گذاری ۴۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با جدیت در حال اجراست که از این تعداد ۱۷ مگاپروژه دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد است.

پرنیان گفت: تا چند سال گذشته ۱۰ درصد آسانسور داخلی سازی شده بود اما امروز همین واحد تولیدی که شاهد افتتاح آن هستیم توان تامین یک سوم قطعات آنسانسور در شمالغرب کشور را داراست.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی گفت: نیروی انسانی علاقه‌مند با پشتکار در کمتر از دو سال این مجموعه دانش‌بنیان را به وجود آورده است و این نشانه بارز تحقق اقتصاد مقاومتی است.

برای پروژه خط تولید ” موتور گیربکس آسانسور ” در محل شهرک صنعتی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تبریز، یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

این کارخانه به وسعت پنج هزار مترمربع تنها تولیدکننده موتور و تجهیزات آسانسور در شمالغرب کشور به‌شمار می‌رود که برای ۵۵ نفر بطور مستقیم اشتغالزایی کرده است.

این واحد تولیدی با صادرات به کشور عراق به‌عنوان دومین تولید کننده ” موتور و تجهیزات آسانسور در ایران” شناخته می‌شود.

انتهای پیام/