اجرای طرح “استقبال از بهار”
اجرای طرح “استقبال از بهار”

محمدرضا قربانیان تبریزی، معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز از آغاز گسترده اجرای طرح ” استقبال از بهار” در کلانشهر تبریز از اول اسفندماه خبرداد. به گزارش قلم پرس، محمدرضا قربانیان تبریزی با بیان این خبر گفت: طرح “استقبال از بهار” امسال از اول اسفند و در سه مرحله زمانبندی شده اجرا خواهد شد. […]

محمدرضا قربانیان تبریزی، معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز از آغاز گسترده اجرای طرح ” استقبال از بهار” در کلانشهر تبریز از اول اسفندماه خبرداد.

به گزارش قلم پرس، محمدرضا قربانیان تبریزی با بیان این خبر گفت: طرح “استقبال از بهار” امسال از اول اسفند و در سه مرحله زمانبندی شده اجرا خواهد شد.

او با اشاره به نحوه اجرای این طرح اظهار داشت: در مرحله اول که از اول تا نهم اسفند ماه اجرا می شود ارائه خدمات محله ای مدنظر خواهد بود که طی آن عملیاتی همچون حذف موانع فیزیکی، جمع آوری مصالح و نخاله، پاکسازی مبلمان شهری، امحاء دیوار نوشته های غیرمجاز و سفیدکاری دیوارها، ترمیم جداول، لایروبی جوبها و کانالها، حذف پلهای زاید و ترمیم پلهای معیوب، همسطح سازی دریچه ها، ساماندهی و پاکسازی و نیز شستشوی باکسهای زباله و رسیدگی به وضعیت ظاهری باکسها و لکه گیری آسفالت در معابر فرعی و داخل محلات اجرا خواهد شد.

قربانیان ادامه داد: مرحله دوم این طرح نیز از دهم اسفند ماه شروع  و عملیات مرحله اول ادامه یافته و کاشت انواع گل و نهال و نیز هرس درختان در معابر اصلی شهر نیز در این مرحله اجرا خواهد شد.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز، مرحله سوم طرح ” استقبال از بهار”  را شامل عملیات دو مرحله قبلی به همراه رنگ آمیزی مبلمان شهری دانست و افزود: رنگ آمیزی جداول، نرده ها، تابلوهای ترافیکی، شستشوی مبلمان شهری، شستشوی جداول، نرده ها، تابلوها و علائم ترافیکی، نصب انواع المان و سفره هفت سین نوروزی و نیز رسیدگی به وضعیت سرویس های بهداشتی های سطح شهر در این مرحله از طرح استقبال از بهار اجرا خواهد شد.

قربانیان گفت: مرحله سوم طرح استقبال از بهار از بیستم اسفندماه شروع و تا بیست و نهم همین ماه ادامه خواهد داشت.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز، در پایان ضمن تاکید بر تلاش شبانه روزی نیروهای خدماتی شهرداری تبریز برای آماده سازی هرچه بهتر شهر برای استقبال از نوروز ۹۸ تاکید کرد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده تلاش داریم استقبالی شایسته از میهمانان نوروزی انجام دهیم.