اتمام فاز نخست خط ۲ مترو تبریز با تزریق ۱۳هزار میلیارد تومان اعتبار
اتمام فاز نخست خط ۲ مترو تبریز با تزریق ۱۳هزار میلیارد تومان اعتبار
شهردار تبریز از اتمام عملیات عمرانی فاز یک خط ۲ در خرداد ماه سال ۱۴۰۴خبر داد و گفت: بهره برداری از فاز اول این خط نیازمند تامین ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش قلم پرس، یعقوب هوشیار در حاشیه بازدید از آخرین وضعیت عملیات عمرانی خط ۲ مترو تبریز که با حضور جبارعلی ذاکری معاون عمرانی استاندار و اعضای شورای اسلامی شهر انجام گرفت، اظهار کرد: خط ۲ مترو تبریز به طول ۲۲٫۴ مشتمل بر ۲۰ ایستگاه در سه فاز عملیاتی در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه عملیات حفاری فاز یک توسط تی بی ام غربی از قراملک تا ایستگاه شماره ۸ در دی ماه سال گذشته اتمام یافته بود، افزود: تی بی ام شرقی نیز از سمت ایستگاه شماره ۱۶ مشغول حفاری بوده و تنها ۲ هزار متر تا اتمام حفاری فاز دوم فاصله داشته و پس از پایان این اقدام، حفاری فاز سوم آغاز خواهد شد.

شهردار تبریز با اعلام اینکه تابلو روزشمار در پنج ایستگاه فاز اول خط ۲ نصب شده و عملیات عمرانی آنها بی وقفه تداوم دارد، خاطر نشان کرد: با تلاش تمامی دست اندرکاران فاز اول این خط شامل ۸ ایستگاه تا پایان دور ششم شورا به بهره برداری می رسد و همچنین فعالیت عمرانی در فاز های ۲ و ۳ خط ۲ مترو تبریز به صورت موازی در حال انجام است.

یعقوب هوشیار با اشاره به اینکه برای اتمام فاز یک خط ۲ مترو تبریز نیازمند تامین ۱۳هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم، تصریح کرد: بخشی از این رقم در بودجه امسال شهرداری در نظر گرفته شده و قسمت دوم آن نیز در بودجه سال ۱۴۰۴ پیش بینی می‌شود.

هوشیار در خصوص خرید تجهیزات مورد نیاز خط۲ نیز گفت: فایناس مالی پروژه با کمک دولت نهایی شده و با جذب این فایناس در ماه‌های آینده، خرید تجهیزات مورد نیاز از طریق تخصیص ارزی انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به پیچیدگی و سختی های مخصوص عملیات عمرانی پروژه مترو یادآور شد: با بهره برداری از ایستگاه های فاز سه خط ۱ مترو به وعده خود جامع عمل پوشاندیم و امیدواریم با تلاش تمامی همکاران در اجرای عملیات خط ۲ نیز مطابق زمان‌بندی موفق عمل کنیم.

به گفته شهردار تبریز، پیمانکار خط سوم مترو تبریز نیز مشخص شده و عملیات عمرانی این خط آغاز شده است.

گفتنی است، فاز اول خط ۲ مترو تبریز از منطقه قراملک آغاز شده و تا ایستگاه دانشسرا به طول ۱۰ کیلومتر  در حال احداث است.

انتهای پیام/