ابتکار احزاب مخالف نتانیاهو برای تشکیل کابینه متحد
ابتکار احزاب مخالف نتانیاهو برای تشکیل کابینه متحد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یائیر لاپید» رهبر حزب «یش عاتید» رژیم صهیونیستی به «نفتالی بنت» رهبر حزب «یامینا» پیشنهاد تشکیل کابینه متحد را داده که طی آن نخست وزیر میان این دو چرخشی باشد و نخست بنت نخست وزیر باشد و پس از آن،‌ لاپید به نخست وزیری برسد. از سوی دیگر «ایمن […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یائیر لاپید» رهبر حزب «یش عاتید» رژیم صهیونیستی به «نفتالی بنت» رهبر حزب «یامینا» پیشنهاد تشکیل کابینه متحد را داده که طی آن نخست وزیر میان این دو چرخشی باشد و نخست بنت نخست وزیر باشد و پس از آن،‌ لاپید به نخست وزیری برسد.

از سوی دیگر «ایمن عوده» رهبر لیست مشترک اعراب نیز گفت که حزب وی با نخست وزیری «بنیامین نتانیاهو» مخالف است.

عوده گفت که وی برای یائیر لاپید احترام قائل بوده و حزب وی می‌تواند به کابینه ائتلافی وی بپیوندد. البته ایمن عوده شرط پیوستنش به کابینه لاپید را عدم پیوستن احزاب راستگرای یامینا، امید جدید و اسرائیل بیتنا عنوان کرده است.

این در حالی است که لاپید بدون پیوستن احزاب راستگرای مخالف نتانیاهو عملا شانسی برای تشکیل کابینه ائتلافی نخواهد داشت.

تحولات برای تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی در حالی روی می‌دهد که امروز نخستین جلسه دادگاه بنیامین نتانیاهو برگزار شد. 

نتانیاهو بعد از جلسه دادگاه خود، محاکمه‌اش را «تلاش برای کودتا» توصیف و اتهامات علیه خود را رد کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه، ۱۶ فروردین) برای سومین بار در محکمه رسیدگی به پرونده‌های فساد خود حاضر شد تا این بار اظهارات شاهدان دعوت شده به دادگاه علیه خود را بشنود.

در آغاز این جلسه «لیات بن‌آری» معاون دادستان کل اسرائیل، در اظهاراتی بیست دقیقه‌ای به بیان اتهامات و جرائم نخست‌وزیر این رژیم پرداخت.

پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده در خصوص فساد دولتی و مالی علیه نتانیاهو تشکیل داده و طی سه سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر در روز بیستم بهمن ماه در دادگاه حاضر شده و به همراه شرکای جرم در پرونده‌های فساد علیه خود، تمام اتهامات وارده را رد کرده بود.

انتهای پیام/.