آیین اختتامیه دومین جشنواره « نماز ستون دین » برگزار شد
آیین اختتامیه دومین جشنواره « نماز ستون دین » برگزار شد

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی گفت: آیین اختتامیه دومین جشنواره « نماز ستون دین » با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف برگزار شد و همزمان با این مراسم از برگزیدگان ششمین سوگواره عکس محرم و اولین دوره بازی‌های ایرانی اسلامی تقدیر به عمل آمد. به گزارش قلم پرس به […]

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی گفت: آیین اختتامیه دومین جشنواره « نماز ستون دین » با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف برگزار شد و همزمان با این مراسم از برگزیدگان ششمین سوگواره عکس محرم و اولین دوره بازی‌های ایرانی اسلامی تقدیر به عمل آمد.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، هادی یوسف زاده ادامه داد: دومین جشنواره استانی « نماز ستون دین » با هدف تعمیق و ترویج فرهنگ نماز در بین کودکان و نوجوانان برای دومین سال متوالی برگزار شده است.
وی افزود: تجربه موفق برگزاری این جشنواره در سال گذشته ما را برآن داشت تا با بهره‌مندی از این تجربه موفق گام دوم را پربارتر برداریم و افزایش کمی و کیفی آثار ارسال شده به این جشنواره حاکی از این موضوع است.
یوسف زاده تاکید کرد: اگر می‌خواهیم به وظایف خود در اطاعت از اوامر الهی عمل کنیم یقیناً نماز یکی از مهمترین این وظایف است.
وی افزود: فراخوان دومین جشنواره استانی نماز ستون دین در بهار سال جاری منتشر و در سطح مراکز کانون استان فعالیت‌ها و برنامه‌های متنوع و متعددی در راستای ترویج فرهنگ نماز اجرا و آثار منتخب در بخش‌های: سرود، کاردستی، ماکت، حدیث، طرح دیواری، دلنوشته، کارت پستال، نقاشی، سفال، عکاسی، خوشنویسی و انیمیشن به دفتر استان ارسال و مورد داوری قرار گرفت.
 یوسف‌زاده درعین حال تصریح کرد: خوشحالیم که امسال شاهد تولید ۲۱ عنوان سرود و ۹ عنوان انیمیشن در موضوع نماز توسط کودکان و نوجوانان و با نظارت مربیان و کارشناسان کانون بوده‌ایم. در مجموع ۶۲۱ اثر منتخب در بخش‌های مذکور شاهد تولید اثر در موضوع نماز بوده‌ایم که ان شاالله گامی در مسیر توسعه فرهنگ نماز باشد.
وی گفت‌: امیدواریم سال آینده نیز سومین دوره جشنواره «نماز ستون دین» با محورهای جدیدتر و حضور گسترده‌تر مخاطبان باشیم. دراینجا لازم است به کسب موفقیت کانون استان به عنوان یکی از سه دستگاه برگزیده استان در امر نماز در سال۹۵ اشاره کنم و از تلاش مجموعه همکاران کانون در این امر مبارک تشکر نمایم.
مدیرکل کانون پرورش فکری استان با اشاره به اجرای « ششمین سوگوار عکس محرم » ویژه کودکان و نوجوانان گفت: امسال بیش از یک هزار عکس در موضوعات مرتبط با عزاداری ماه محرم توسط کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به کانون استان ارسال شد که پس از داوری ۶ نفر از برگزیدگان در دو بخش کودک و نوجوان و یک نفر برگزیده در بخش جنبی سوگواره مربوط به تبریز ۲۰۱۸ معرفی و تقدیر شد.
یوسف‌زاده در عین حال تصریح کرد: خوشبختانه این سوگواره ارتباط و تعامل سازنده‌ای در راستای تببین فرهنگ ایثار و شهادت و فلسفه قیام سرخ عاشورا در بین کودکان و نوجوانان ایجاد کرده است و جا دارد از تلاش همکاران ارجمند در برگزاری این سوگواره قدردانی نمایم.
مدیرکل کانون استان با اشاره به اجرای « اولین جشنواره بازی‌های ایرانی اسلامی » گفت: گروه‌های برتر این جشنواره نیز مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
یوسف‌زاده در عین حال تصریح کرد: بیش از ۸۸۱ کودک و نوجوان با اجرای  ۸۳ بازی محلی و بازی فکری در این رقابت که هدف آن آشنایی و ترویج بازی‌های ایرانی اسلامی بود شرکت کردند.
در ادامه این آیین رحیم شهرتی‌فر، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری طی سخنانی با اشاره به برگزاری جشنواره « نماز ستون دین»، این جشنواره را فرصتی برای آشنایی بیش از پیش کودکان و نوجوانان با مفاهیم نماز دانست و از اقدامات و فعالیت‌های ارزشمند کانون پرورش فکری در این راستا قدردانی کرد.
اسدالله ضیایی مشاور استاندار و رییس ستاد اقامه نماز استان نیز با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری فعالیت‌های کانون در تببین سبک صحیح زندگی به کودکان و نوجوانان، اجرای موثر فعالیت‌هایی نظیر جشنواره نماز ستون دین را در این راستا ارزیابی کرد.
وی همچنین از اهتمام مدیرکل و مربیان کانون در توسعه و تعمیق فرهنگ نماز در بین کودکان و نوجوانان قدردانی نمود.
حجت الاسلام محمودی که به نمایندگی از سوی استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم شرکت داشت، با تاکید بر تقویت معنویت در میان کودکان و نوجوانان از والدین خواست تا مفاهیم معنوی را با دلایل عقلی و با آرامش و مهربانی به کودکان و نوجوانان انتقال دهند. وی به والدین توصیه کرد در خانه با مهر و محبت با  کودکان و نوجوانان رفتار کنند.
گفتنی است در این مراسم « گلابی » به نمایندگی از سوی اتحادیه انجمن‌های اسلامی ادارات استان و چند تن از مقامات شهری و استانی نیز شرکت داشتند.
پیش از اهدای جوایز و معرفی برگزیدگان، برنامه‌های متنوعی نظیر قصه‌گویی، سرود، پخش انیمیشن‌های تولیدی مراکز کانون و مسابقه اجرا شد.
در پایان این مراسم نمایشگاهی از آثار منتخب ارسالی کودکان و نوجوانان به دومین جشنواره « نماز ستون دین » افتتاح شد. این نمایشگاه به مدت ۱۰ روز پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.