به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با آغاز روند خروج نیروهای ناتو از افغانستان، رسانه‌های آمریکایی بی‌وقفه در حال هشدار درباره قدرت گرفتن گروه‌های تروریستی نظیر القاعده هستند. به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، برخی رسانه‌های آمریکا پا را از این نیز فراتر گذاشته و به بلندگویی برای القاعده تبدیل شده‌اند. روز جمعه دو […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با آغاز روند خروج نیروهای ناتو از افغانستان، رسانه‌های آمریکایی بی‌وقفه در حال هشدار درباره قدرت گرفتن گروه‌های تروریستی نظیر القاعده هستند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، برخی رسانه‌های آمریکا پا را از این نیز فراتر گذاشته و به بلندگویی برای القاعده تبدیل شده‌اند.

روز جمعه دو جنگجوی القاعده در مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه «سی‌اِن‌اِن» تلاش کرد تهدیدهای آن‌ها درباره از سر گرفتن حملات این گروه تروریستی را برجسته کند.

این شبکه آمریکایی به نقل از تروریست‌های القاعده اعلام کرد آن‌ها «در حال برنامه‌ریزی برای بازگشت پس از خروج آمریکا از افغانستان هستند».

سی‌اِن‌اِن همچنین مدعی شد روابط القاعده و طالبان در حال بهبود است و به همین دلیل، طالبان در مذاکراتی که با آمریکایی‌ها داشته‌اند صادق نبوده‌اند.

از سوی دیگر، روزنامه «نیویورک تایمز» در مقاله‌ای با عنوان «آیا افغانستان دوباره به بهشتی برای تروریسم تبدیل می‌شود؟»، از خروج نیروهای آمریکایی بعد از بیست سال اشغال افغانستان انتقاد کرد.

روزنامه «واشنگتن پست» نیز یادداشتی با این تیتر منتشر کرد «پس از خروج نظامیان از افغانستان، آمریکا در حفظ توان ضد تروریسم خود با چالش مواجه خواهد شد» و روزنامه «لج آنجلس تایمز» نوشت، «نیروهای آمریکایی افغانستان را ترک می‌کنند اما القاعده می‌ماند».

علاوه بر این رسانه‌ها، پیش‌تر «ویلیام برنز» رئیس سازمان سیا در کنگره درخصوص «خطر قابل توجه» افزایش تروریسم در منطقه هشدار داد و «فرانک مک‌کنزی» فرمانده تروریست‌های سنتکام نیز مدعی شد با خروج نیروهای آمریکایی، مبارزه با گروه‌های تروریستی دشوارتر می‌شود.

انتهای پیام/