آزادی ۱۰۰ زندانی توسط انجمن حمایت زندانیان مرکز در سال جاری
آزادی ۱۰۰ زندانی توسط انجمن حمایت زندانیان مرکز در سال جاری

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: امسال ۱۰۰ نفر ار زندانیان با کمک خیرین و از سوی انجمن از زندان آزاد شدند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهران منتظر، با بیان اینکه انجمن حمایت زندانیان مرکز را باید برای افکار عمومی معرفی و نهادینه کنیم، اظهار کرد: بر اساس آنچه که […]

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: امسال ۱۰۰ نفر ار زندانیان با کمک خیرین و از سوی انجمن از زندان آزاد شدند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهران منتظر، با بیان اینکه انجمن حمایت زندانیان مرکز را باید برای افکار عمومی معرفی و نهادینه کنیم، اظهار کرد: بر اساس آنچه که در اساسنامه انجمن آمده وظیفه این نهاد، حمایت‌های مادی و معنوی از خانواده های زندانیان در سراسر کشور است؛ البته ما در استان ها انجمن حمایت از زندانیان داریم، ولی رصد و سازماندهی آنها با ماست.

وی با طرح این سئوال که اگر کسی گرفتار زندان شود خانواده اش چه گناهی کرده‌اند؟ گفت: باید حمایت های لازم را از این خانواده ها به عمل آوریم.

منتظر با بیان اینکه ما در سال جاری ۵ هزار خانواده از زندانیان را تحت پوشش قرار داده‌ایم، گفت: جرایم زندانیان متفاوت است و شامل تصادفات، ورشکستگی، کلاهبرداری و … است و همه این جرایم جزو جرایم عمدی نیست، بلکه بعضی از آنها غیرعمدی است مانند ورشکستگی اقتصادی؛ در واقع همه این زندانیان قاتل و قاچاقچی نیستند و طبیعی است که تغییرات اجتماعی و فرهنگی و چالش‌های اجتماعی باعث می‌شود که افراد گرفتار زندان شوند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز اضافه کرد: انجمن حمایت زندانیان دولتی نیست و بودجه آن از طریق خیرین تامین می شود و از مردم عادی تا اقشار مختلف به انجمن کمک می کنند.

وی گفت: امسال حدود ۱۰۰ نفر از زندانیان را با کمک خیرین آزاد کرده‌ایم و در حال حاضر هم ۱۶ زندانی قرار است با حمایت های خیرین و از سوی انجمن آزاد شوند.

منتظر تاکید کرد: ما باید برای این خانواده‌ها اشتغال ایجاد کنیم، البته ما ۵۰۰ خانواده را آموزش داده‌ایم، آن‌ها دوره‌های فنی و حرفه‌ای را گذرانده‌اند، انواع کلاس‌های آموزشی را برای آنها برگزار کردیم و به آنها سرمایه هم دادیم که از این راه اشتغال‌زایی کنیم و بعضی اوقات هم ابزارهای لازم مانند چرخ خیاطی را در اختیار آنها می گذاریم.

وی در پایان گفت: باید تولیدات این خانواده ها به فروش برسد و شهرداری موظف است برای این کار غرفه رایگان در اختیارمان بگذارد نه اینکه غرفه ها را به ما اجاره بدهد.