آذربایجان شرقی بدون فوتی کرونا/ هشدار درباره شیوع سرخک
آذربایجان شرقی بدون فوتی کرونا/ هشدار درباره شیوع سرخک

معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز آمار ۲۴ ساعت گذشته کرونا در آذربایجان شرقی را بدون فوتی اعلام کرد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، سیمین خیاط زاده  ظهر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کل بستری کرونا در آذربایجان شرقی طی۲۴ ساعت گذشته ۱۳۵ مورد، ۳۵ بستری جدید و تعداد بستری در بخش مراقبت ویژه […]معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز آمار ۲۴ ساعت گذشته کرونا در آذربایجان شرقی را بدون فوتی اعلام کرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، سیمین خیاط زاده  ظهر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کل بستری کرونا در آذربایجان شرقی طی۲۴ ساعت گذشته ۱۳۵ مورد، ۳۵ بستری جدید و تعداد بستری در بخش مراقبت ویژه ۴۹ مورد بوده و خوشبختانه در این مدت فوتی جدیدی در استان نداشته ایم.

وی خاطر نشان کرد: هر چند در استان و تبریز وضعیت آبی کرونایی اعلام شده اما این به معنی سهل انگاری در رعایت پروتکل ها و موازین پیشگیرانه نیست چرا که با توجه به شرایط مبهم در چین و عدم نظر قطعی در مورد شیوع مجدد کرونا و یا بیماری دیگر، سازمان بهداشت جهانی نظری در مورد اتمام کرونا نداده است و ختی کشورهای اروپایی که برخی محدودیت ها را لغو کرده بودند، دوباره استفاده از ماسک را در دستور کار قرار داده اند و بر همین اساس باید امور پیشگیرانه را برای تداوم وضعیت آبی فعلی مورد توجه قرار دهیم.

این مقام مسئول در علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه در دو سال گذشته که با کرونا درگیر بودیم، تمرکز بیشتر بر روی این بیماری بود و با توجه به اینکه بسیاری دیگر از بیماری ها نیز از طریق تنفس منتقل می شوند، گفت: در خصوص برخی موارد بستری اخیر کودکان در اهر تنها نیز دو مورد کرونا بود و در بررسی های آزمایشگاهی مشخص شد که این بیماری از نوع ویروسی و مربوط به کودکان زیر پنج سال بود که بستری های صورت گرفته با هدف حمایت های درمانی انجام شد.

وی با اشاره به گسترش بیماری سرخک در مرزهای شرقی و در همسایگی با افغانستان تأکید کرد: باید مراقبت و پیشگیری لازم را در این زمینه داشته باشیم و هر چند در حال حاضر موردی از این بیماری در استان گزارش نشده اما کوچکترین غفلت می تواند منجر به شیوع سرخک در آذربایجان شرقی نیز شود.

انتهای پیام/