آخرین وضعیت مقبره‌‌الشعرا و مهمان ویژه از ۳ کشور در روز شعر و ادب و فارسی
آخرین وضعیت مقبره‌‌الشعرا و مهمان ویژه از ۳ کشور در روز شعر و ادب و فارسی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از حضور مهمان ویژه از ۳ کشور در روز شعر و ادب فارسی در تبریز خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، محمدحسین بلاغی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رایزنی و نامه‌نگاری با کشورهایی از قبیل تاجیکستان برای حضور در همایش […]مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از حضور مهمان ویژه از ۳ کشور در روز شعر و ادب فارسی در تبریز خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، محمدحسین بلاغی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رایزنی و نامه‌نگاری با کشورهایی از قبیل تاجیکستان برای حضور در همایش روز ملی شعر ادب فارسی انجام شده است.

وی با بیان اینکه کشورهای دیگری از عراق، ترکیه نیز در همایش حضور خواهند داشت، گفت: در خصوص حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز دعوت انجام گرفته است و حتی بلیت پرواز هم گرفته شده و ان‌شاءالله کار ضروری مثل سال پیش پیش نیاید و در مراسم حضور پیدا کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در خصوص فضاسازی شهری به پوستر و مضامین اشعار حماسی، وحدتی استاد شهریار در سطح شهر نصب خواهد شد، اشاره کرد و یادآور شد: از امروز سطح شهر رنگ و بوی شعر ادب استاد شهریار خواهد گرفت.

وی به آخرین وضعیت مقبره‌الشعرا اشاره و تصریح کرد: مرحله اول پروژه در خردادماه سال جاری پایان یافته است؛ با تامین منابع تا پایان شهریورماه تخصیص خواهد یافت.(۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار ویژه در رابطه با پروژه عمرانی فرهنگ و هنر استان تخصیص خواهد یافت.) 

بلاغی بیان داشت: بخش زیادی از اطلاع‌رسانی برعهده رسانه‌های مکتوب و برخط است که باید ما را در این کارهای فرهنگی یاری کنند تا مردم این کارها را ببینند.

وی خاطرنشان کرد: دلیل اینکه چرا مراسم در مقبره‌الشعرا برگزار نمی‌شود تجربیات سال‌های گذشته است، چراکه سال گذشته همه شاهد هستید که به خاطر وضعیت جوی تبریز که مدام هوای بادی دارد، با چه مشکلاتی روبه‌رو شدیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان متذکر شد: یکی از طرح‎های مقبره‌الشعرا، برپایی موزه شعر ادبی در سیر طریقتی است که قطعا با برپایی آن، گردشگران و حتی مردم خود استان با استاد شهریار بهتر آشنا خواهند شد.

پایان پیام/۶۰۰۲۷/س