تحریم‌های اقتصادی ایران حتی آمریکا را از هم فرو می‌پاشید
تحریم‌های اقتصادی ایران حتی آمریکا را از هم فرو می‌پاشید

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: جریان مواجهه با تفنگداران آمریکایی، نماد کوچکی از گزینه‌های روی میز ایران بود؛ به امید خدا روز به روز امید و شور جوانان افزایش پیدا می‌کند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در جمع راهپیمایان مردم تبریز با اشاره به […]

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: جریان مواجهه با تفنگداران آمریکایی، نماد کوچکی از گزینه‌های روی میز ایران بود؛ به امید خدا روز به روز امید و شور جوانان افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در جمع راهپیمایان مردم تبریز با اشاره به دستاوردهای انقلاب، اظهار داشت: انقلاب اسلامی به ایران عزت، اقتدار و آزادی بخشید و توأم با آن ارزش‌های الهی بر جامعه حاکم شده و هویت مسلمانان شکوفا شد و در این راه پر فراز و نشیب شهیدان برای شخصیت بین‌المللی ایران عزیز جان فدا کردند.

وی ادامه داد: تبریز نگین درخشان و پیشگام انقلاب اسلامی است؛ در ۲۹ بهمن مردم با پشتیبانی خود از انقلاب و آرمان‌های امام راحل فرهنگ استکبارستیزی را تکثیر کردند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ولایتمدار آذربایجان بعد از انقلاب نیز با حضور خود در صحنه‌های حساس نشان دادند زمان‌شناس و حامی انقلاب هستند، مردم تبریز در برابر فتنه مخرب و ویرانگر ایستادند و اجازه ندادند ارزش‌های انقلاب و نظام اسلامی پایمال شود. تبریز سرزمین انسان‌های با شرافت، بزرگ و با غیرت است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: پیروزی انقلاب بزرگ اسلامی عزت، اقتدار، آزادی، استقلال و حاکمیت ارزش‌های الهی و بازیابی هویت حقیقی مسلمانان را موجب شد.

وی با گرامیداشت شهیدان والامقام، افزود: این شهیدان برای دفاع از حریم اسلام و استقلال وطن و حفظ حرمت اسلام و شخصیت بین‌المللی کشور عزیزمان در صحنه‌های سخت نبرد جان خود را فدا کردند.

سلامی گفت: آرزوی سلامتی برای پرچمدار امروز این عزت مسلمانان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (حفظه الله تعالی)، امام امت اسلام و پشتوانه بزرگ مسلمانان که در عصر پیچیده‌ترین فتنه‌های جهانی، هدایت امت اسلامی به سوی ساحل رستگاری را بر عهده دارند، را داریم.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران، با بیان اینکه امروز حضور در جمع مردم شریف، بزرگوار، غیور و مومن تبریز، یک فضیلت، افتخار و خاطره‌ای جاودان و فراموش ناشدنی است. ادامه داد: تبریز نگین درخشان انقلاب اسلامی و پیشگام و پرچمدار انقلاب بوده و همواره آفرینشگر وقایع بزرگ در مسیر رشد نهضت اسلامی است. چه در ۲۹ بهمن سال ۵۶ و چه در هشتم دی ماه سال ۸۸ تبریز بار دیگر پیشگام وفاداری و رشادت و شجاعت در میدان دفاع از انقلاب و در مقابل فتنه مخرب و مهیب سال ۸۸ بود.

وی خاطرنشان کرد: این موج خروشان جمعیت در این شهر نشان‌دهنده وفاداری، ایستادگی، همراهی با ولایت فقیه، ثابت قدم بودن در این مسیر بوده و این امر جزء عنصر جدایی‌ناپذیر این ملت است.

دست و پای همه ملت قهرمان آذربایجان را می‌بوسم و به این بوسه‌ها افتخار می‌کنم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: به پاس وفاداری با ولایت فقیه، انقلاب و دست و پای همه را با نهایت فروتنی می‌بوسم و به این بوسه‌ها افتخار می‌کنم.

سلامی افزود: انقلاب شکوهمند اسلامی با خیزش مردمی و هدایت‌های امام خمینی (ره) در نخستین گام‌های خود یک امپراطوری بی‌نظیر تاریخ بشری را شکست داده و سیاست‌های استعماری آمریکا در ایران را خاتمه داد.

وی تصریح کرد: در شرایطی که ایران بزرگ به عنوان بخشی از جغرافیای سیاسی دنیای غرب، به خصوص آمریکا و به عنوان یکی از ستون‌های دوگانه سیاست نیکسون رئیس جمهوری آمریکا تلقی می‌شد، یعنی ایران در کنار عربستان سعودی دو رکن دفاع از منافع حیاتی آمریکا در خلیج فارس و غرب آمریکا به حساب می‌آمد و هویت فرهنگی و اعتقادی مسلمانان به خصوص ملت مسلمان ایران تحت غارت و هجوم دنیای غرب قرار گرفته بود و ده‌ها هزار مستشار آمریکایی شئون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و نظامی کشور ما را تحت سیطره فکری و تسلط برنامه‌ریزی شده خود قرار داده بودند.

وی ادامه داد: در حالی که ایران به عنوان نایب منطقه‌ای آمریکا در مقابل نفوذ شوروی تحت عنوان سیاست سد نفوذ آمریکا تلقی می‌شد و در حالی که همه ملت‌های مسلمان و ملت مسلمان ایران در آن دوران سیاه در گورستانی از جهالت مدرن به سر می‌بردند امام با انقلاب شکوهمند خود روح آگاهی، آزادیخواهی، عدالت طلبی و اسلام خواهی را در پیکره این ملت احیا کرد.

انقلاب امام بعثت مجددی برای اسلام بود

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: انقلاب امام بعثت مجددی برای اسلام بود و آن حرکت یک نهضت نبوی بود درست مثل زمانی که سوره مبارک اقرا در قلب مبارک پیامبر در غار حرا نازل شد و خورشید تابناک اسلام از افق مکه سر به در آورد با انقلاب بزرگ و شکوهمند اسلام خورشید تابناک اسلام از افق ایران بر جهان اسلام تابیدن گرفت.

سردار سلامی اظهار داشت: دنیای اسلام که تا آن روز تحت غارت ثروت‌های معنوی و مادی خویش توسط نظام سلطه به سر می‌برد و هیچ یار و یاوری و پناهگاهی نداشت تا در مقابل تهاجمات انگلیسی‌ها و استعمار فرانسوی‌ها و تاخت و تاز اقتصادی، سیاسی و امنیتی آمریکایی‌ها مقاومت کند.

انقلاب باطل‌السحر فتنه‌های دشمنان

وی افزود: رژیم صهیونیستی خنجری در پهلوی عالم اسلام فرو برده و فلسطینی‌ها را بدون سرزمین آواره کرده بودند، دیکتاتورها را بر سرزمین‌های اسلامی مسلط کرده بودند و شرکت‌های نفتی‌شان انرژی‌های فسیلی جهان اسلام را به یغما می‌بردند و هیچ کسی نبود که در این جهان پهناور اسلام در مقابل این غارت ثروت‌های مادی و معنوی مسلمانان دفاع کند اما از بیست و دوم بهمن ۵۷ جهان اسلام صاحب یک رهبری بزرگ شد و امت اسلام یک تکیه‌گاه نیرومند یافت و رویای دلنشین غربی‌ها برای تسلط کامل بر شئون مسلمان‌ها باطل شد. انقلاب باطل السحر فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان بزرگ برای تحقیر جهان اسلام شد.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی مسلمانان جان گرفتند و ملت ایران از تحقیر خارج شد و هویت دینی و اسلامی خویش را بازیافت، ما به تدریج در مسیر یک استقلال حقیقی قرار گرفتیم اما چون جهان استکبار فهمید انقلاب اسلامی ایران در مرزهای این کشور متوقف نخواهد شد، توطئه‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: پیام انقلاب امام عدالت بود برای همه آزادگان و مستضعفان و مسلمانان جهان، آزادی بشریت از زنجیر استعمار و استبداد فکری و فرهنگی بود.

سلامی گفت: استکبار می‌دانست که پیام انقلاب ظهور یک تمدن جدید در بخش مهمی از دنیای امروز است به همین دلیل جهان استکبار از غرب و شرق از آمریکای جنایتکار تا شرق تجاوزگر تا متحدان منطقه‌ای آنها همگی بسیج شدند تا در یک واکنش جهانی سازمان یافته یک ائتلاف و اتحادی بزرگ در مقیاس جهانی برای شکست دادن انقلاب اسلامی و ورود مجدد به سرنوشت ملت مسلمان ایران را برنامه‌ریزی کنند.

وی افزود: تهدید دنیای استکبار و نظام سلطه علیه انقلاب اسلامی ادامه یافت و توطئه‌ها تجزیه‌طلبانه در مناطق مرزی آغاز شد، اما هواداران انقلاب اسلامی این توطئه‌ها را در نطفه خفه کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: یک جنگ خارجی ۸ ساله با ائتلاف همه قدرت‌های بزرگ به این ملت تحمیل شد. تصور جهانی این بود که ایرانی‌ها قادر نیستند در مقابل یک هجوم خارجی دوام بیاورند و فرو خواهند پاشید اما هرچه زمان  پیش رفت سه عنصر امام امت و امت امام و اسلام امت و امام در کنار هم ترکیب شدند و ترکیب این سه عنصر سد نفوذناپذیری در مقابل فشار همه قدرت‌های جهانی ایجاد کرد.

وی گفت: آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها، شوروی و اعراب حاشیه جنوب خلیج فارس با صدام همه دست به دست هم دادند یک ارتش جهانی ساختند به شکلی که ارتش صدام از دوازده لشکر و چند تیپ به ۵۰ لشکر و ۹۰ تیپ در میانه جنگ توسعه یافت.

سلامی اضافه کرد: رزمندگان اسلام با سلاح‌های همه قدرت‌های بزرگ درگیر شدند با گلوله‌های آتشینی که از همه کشورهای قدرتمند به صدام داده می‌شد با تانک‌های مدرن و هواپیماهای پیشرفته و توپ‌های سنگین و این در شرایطی بود که به ملت ایران حتی سیم خاردار هم نمی‌دادند.

استقلال و هویت مستقل دینی و ملی ایران در دفاع مقدس تثبیت شد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: ملت ما رشادت به خرج داد و در حمایت از آرمان‌های امام ایستاد و سرانجام جنگ را با تحمیل اراده به دشمنان بزرگ پایان داد و یک وجب از خاک کشور ما اشغال نشد، استقلال و هویت مستقل دینی و ملی ایران در دفاع مقدس تثبیت شد.

منطق ایران برای تولید قدرت در مقابل استکبار

وی گفت: ما در آن دوران سخت آموختیم که باید در سطح مقاومت و جهاد در مقابل قدرت‌ها بزرگی همانند آمریکا و اروپا و متحدان منطقه‌ای آنان قدرت‌سازی کنیم، ما باید بتوانیم از آرمان‌ها و آرزوها و اهداف، حیثیت، منزلت، کرامت و شرف این ملت در برابر هجوم سراسری دنیای استکبار دفاع کنیم، این منطق ما را برای تولید قدرت در مقابل آنان شکل داد.

تحریم‌های اقتصادی ایران حتی آمریکا را از هم فرو می‌پاشید

سردار سلامی گفت: استکبار و دشمنان نظام اسلامی از جنگ ناامید شدند، از اشغال نظامی مایوس شدند در هر صحنه‌ای از انقلاب انگار این آیه “الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُواْ مِن دِینِکُمْ “هر لحظه نازل می‌شد. به تحریم اقتصادی روی آوردند یک حصر اقتصادی ویرانگر که هر قدرت بزرگی را در جهان می‌شکند حتی اگر آمریکا تحت این محاصره تحریم اقتصادی قرار می‌گرفت که ملت ایران ظرف دهه‌های گذشته در فضای آن نفس کشید و زندگی کرد، آمریکا فرو می‌پاشید.

ملت ایران از دیوار تحریم عبور کرد، ارتفاع قدرت دشمن را نادیده گرفت، پرواز ملت ایران آغاز شد

وی گفت: اما ایران بزرگ به برکت صبر و شکیبایی ملتش و به برکت هوشیاری و هوشمندی و نفوذ کلام و روح الهی رهبرش، به برکت الهام‌های رهبری که از مکتب وحی و منطق قرآن با مردمانش و با هواداران و پیروان و رهروانش سخن می‌گوید، در مقابل این تحریم همه جانبه اقتصادی جهانی که یکی از مخرب‌ترین استراتژی‌های جهانی علیه نظام ما بود ایستاد.

ملت ایران از دیوار بزرگ تحریم عبور کرد، ارتفاع قدرت دشمن را نادیده گرفت، پرواز ملت ایران آغاز شد.

پیوستن ایران به باشگاه کشورهای دارای انرژی هسته‌ای در دوران تحریم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اظهار داشت: در دوران تحریم در حالی که هم در سایه تهدید نظامی دشمنان قرار داشتیم و آنها در ۳۶۰ درجه پیرامون کشورمان که قدرتش را در سطح جهان آرایش داده بودند و در شرایطی که در محاصره اقتصادی و فشار سیاسی و جنگ روانی دشمنان و تهدید نظامی آنان قرار داشتیم راه پیشرفت به سوی قله‌های بلند علمی را پیمودیم.

وی افزود: انقلاب متوقف نشد و توانستیم در همان شرایط به دنیای اتم نفوذ کنیم، هسته‌ها را بشکافیم و انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را به عنوان نماد علمی کشورمان به جهان نشان دهیم و
ایران به باشگاه کشورهای دارای انرژی هسته‌ای پیوست و این تجلی و ظهور یک قدرت علمی نیرومند در کشور ما بود.

سردار سلامی اضافه کرد: به دنبال پیوستن ایران به باشگاه کشورهای دارای انرژی هسته‌ای صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها برای متوقف کردن و مهار کشور ما در دستیابی به قله‌های بلند علمی، دانشمندان جوان و مظلوم ما را در خیابان‌های تهران ترور کردند، اما آن قدر دانشمند بزرگ  در این کشور تکثیر شده بود که ترور ۴ دانشمند ایرانی هرگز نتوانست مسیر ما را برای پیمودن افق‌های علمی سد کند.

نفوذ ایران به درون آسمان و نگرش به جهان از آسمان

وی ادامه داد: ایرن توانست به فضا و به درون آسمان نفوذ کند و ماهواره‌های ما فضا را شکافت و بر مدار سرزمین‌مان حرکت کرد، پیام‌های توفیقات علمی ایران را به جهانیان از آسمان مخابره کرد، ما دیگر از آسمان می‌توانیم جهان را ببینیم.

ایران تنها کشوری که در حال مقاومت اقتصادی به پیشرفت دست یافته و از آرمان‌های مسلمانان دیگر محافظ می‌کند

سردار سلامی گفت: ما نیروگاه‌های بزرگی و پالایشگاه‌های بزرگی را ساختیم که امروز در ردیف مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین تاسیسات صنعتی جهان قرار دارد، ایران پیش رفت، سدها ساخته شد، اتوبان‌ها توسعه یافت، شهرهایمان آباد شد و این خلاف طبیعت رایج همه نقاط جهان است که یک کشور تحریم شود و در فشار و انزوای سیاسی قدرت‌های بزرگ قرار بگیرد، تحت محاصره نظامی همه قدرت‌ها قرار بگیرد، مقاومت کند و در عین حالی که مقاومت اقتصادی می‌کند پیشرفت علمی و صنعتی و اقتصادی کند و در همان حال از آرمان‌های مسلمانان دیگر در اقصی نقاط عالم اسلام محافظت کند.

تحمیل ۴ شکست از سوی پیروان انقلاب به صهیونیست‌ها

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: تا قبل از انقلاب هر جا اسراییل به همه ارتش‌های مسلح عربی حمله می‌کرد همه آنها شکست می‌خوردند در همه سال‌های نبرد اعراب با صهیونیست‌ها شکست از آن اعراب بود اما با  پیروزی انقلاب اسلامی ۴ شکست بزرگ توسط پیروان انقلاب بزرگ ما به رژیم صهیونیستی تحمیل شد.

وی افزود: ما در شرایطی که در درون با محاصره دشمن و انزوای سیاسی و فشار تبلیغاتی او می‌جنگیدیم و قدرتمان را توسعه می‌دادیم تا بتوانیم پایگاه‌های دشمنان‌مان را در اقصی نقاط جهان مورد اصابت قرار بدهیم از مردم فلسطین دفاع می‌کردیم و موشک‌هایمان از نوار غزه بر قلب اسراییلی‌ها فرود می‌آمد، حزب‌الله بر اسراییلی‌ها می‌تاختند و ۴ شکست بزرگ در جنگ‌های ۳۳ روزه، ۵۱ روزه، ۲۲ روزه و ۱۱ روزه را بر دشمن صهیونیستی تحمیل کرد.

سلامی ادامه داد: این‌ها همه نشانه‌های قدرت‌یابی انقلاب ما بود، ما پیش رفتیم، در سوریه در مقابل نفوذ سیاست‌های انگلیس و آمریکا و اسراییل و عربستان و دیگر متحدان آنها ایستادیم. امروز تحولات میدانی و سیاسی در سوریه تحت ضابطه انقلاب ایران قرار دارد

وی گفت: امروز تحولات میدانی و سیاسی در سوریه تحت ضابطه انقلاب ما قرار دارد، این اراده انقلاب اسلامی است که امروز در لبنان  و سوریه در مقابل سیاست‌ها جهانی می‌درخشد. هیچ میز مذاکره‌ای نیست برای حل مسائل منطقه‌ای که ایران در یک سوی آن قدرت تعیین کننده و موثری نباشد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هیچ میز مذاکره‌ای نیست برای حل مسائل منطقه‌ای که ایران در یک سوی آن قدرت تعیین کننده و موثری نباشد.

سلامی تصریح کرد: در مذاکرات ۱+۵ دیدید ایران در مقابل فشردگی همه قدرت‌های جهانی می‌ایستاد، در مذاکرات سوریه می‌بینیم که ایران به عنوان محور اصلی مذاکرات تعیین کننده روند تحولات سیاسی و میدانی است.

در سوریه یک ارتش بزرگ نیرومند متکی بر انقلاب، شکل گرفتن یک نیروی مردمی قدرتمند سازمان یافته در عراق از الهامات انقلاب و در یمن یک نیروی بزرگ دفاعی قدرتمند متکی بر انقلاب

وی خاطرنشان کرد: در سوریه قدرت بزرگی ساختیم، یک ارتش بزرگ نیرومند متکی بر انقلاب، در عراقی یک نیروی مردمی قدرتمند سازمان یافته متکی بر الهامات انقلاب شکل گرفته است. در یمن یک نیروی بزرگ دفاعی قدرتمند متکی بر انقلاب به نام انصارالله شکل گرفته است. در اقصی نقاط اسلام انقلاب قدرت‌سازی و ظرفیت‌سازی کرده است.

ایران از هر زمان دیگری نسبت به دشمنانش در موقعیت برتر قرار دارد

سلامی اظهار داشت: امروز  ما از هر زمان دیگری نسبت به دشمنانمان در موقعیت برتر قرار داریم، موشک‌هایمان امروز بی شماره می توانند سینه فضا را بشکافند و در هر نقطه دلخواهی با هر حجم دلخواهی به هر قدرت تخریب دلخواهی پایگاه‌های دشمنانمان را به آتش بکشند.

وی گفت: پهپادها ما امروز هزاران کیلومتر پرواز و عملیات می‌کنند و بر می‌گردنند و رادارهای شما ماهواره‌ها را در آسمان جستجو می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شما به هزاران گردان‌های امام حسین(ع) متکی هستید، نیروهای زمینی ما در مرزها احاطه دارند، ملت ایران همیشه در صحنه است و رهبر این ملت بزرگ همچنان ایستا و مقاوم و صبور و حکیم، تحولات جهان را رصد می‌کند و امت اسلام را هدایت می‌کند، این ثمرات یک انقلاب بزرگ است، نمی‌توان همه دستاوردهای این شکوه بزرگ را در یک سخنرانی بیان کرد.

وی افزود: می‌خواهند ذهن جوانان ما را نسبت به تاریخ پر شکوه خود منحرف کنند و بذر تردید بر ذهن و قلب جوانان ما بنشانند

سلامی تصریح کرد: مبارزه با جهان استکبار ادامه دارد، آنها قصدشان این است تا ذهن جوانان ما را نسبت به تاریخ پر شکوه خود منحرف کنند و بذر تردید بر ذهن و قلب جوانان ما بنشانند، اما نمی‌دانند که سال‌های سال تهاجمات فرهنگی آن‌ها برای تسخیر ذهن‌ها و قلب‌های جوانان برومند جوانان ایران اسلامی هیچ نتیجه‌ای جز شور و شعف بیشتر و دلبستگی آنان را نسبت به انقلاب در بر نداشته است.

وی تاکید کرد: ما تا آخر ایستاده و بیرق مبارزه و نبرد ما با بدخواهان و دشمنان اسلام در اهتزاز است، به سوی قله‌های  بزرگ پیش می‌رویم.

تبدیل ایران به یک قدرت منطقه‌ای با دامنه‌های تاثیر جهانی

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: ایران امروز به یک قدرت منطقه‌ای با دامنه‌های تاثیر جهانی تبدیل شده است، ایران قدرتی با ترازی جهانی است که همه قدرت‌های بزرگ مجبورند با احترام از این قدرت یاد کنند.

سلامی تصریح کرد: همگان به شکل نمادین و سمبولیک رویایی فرزندان انقلاب را در خلیج فارس با تفنگداران دریایی دشمن دیدید که چگونه در مقابل رزمندگان اسلام زانو زدند با اینکه مسلح‌تر بودند، تعدادشان بیشتر بود و دست‌هایشان به علامت تسلیم بالا رفت، این نماد مواجهه گزینه‌های روی میز بین جمهوری اسلامی ایران و آمریکا بود، مطمئن باشید در همه صحنه‌های دیگر نیز شرایط همین است.