به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی صفایی‌فرد امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ۶۳۹ نفردر هشت ماهه امسال به علت فوت ناشی از تصادفات رانندگی به پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی ارجاع شده اند. وی افزود: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته ها ۵۳۴ […]

 

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی صفایی‌فرد امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ۶۳۹ نفردر هشت ماهه امسال به علت فوت ناشی از تصادفات رانندگی به پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی ارجاع شده اند.

وی افزود: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته ها ۵۳۴ نفر بود ۲۰ درصد افزایش داشته  و ۱۰ نفر از این آمار در خارج از استان فوت شده‌اند.

صفایی‌فرد خاطرنشان کرد: در این مدت مدت ۲۲ نفر در حوادث غیرترافیکی و ۱۲ نفر نیز به فاصله بیش از یک ماه از تاریخ تصادف جان باخته‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت ۵۰۶ نفر مرد و۱۳۳ نفر زن بودند که هرکدام به ترتیب ۱۰و ۸۵ درصد افزایش یافته است.

صفایی‌فرد افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۴۵۱ فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، ۱۵۸ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۰ نفر در جاده های خارج از استان و۲۰ نفر نامعلوم و سایر راهها گزارش شده است، همچنین در طی مدت مذکور ۲۲ نفراز این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و ۱۲ نفرنیز با فاصله بیش از ۳۰ روز اززمان تصادف فوت کرده است.

وی با اعلام اینکه درآبان ماه امسال ۸۳ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمارهم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۶ درصد افزایش داشته است که ۶۴ نفر از آنان مرد و ۱۹ نفرزن بوده است.

صفایی‌فرد افزود: در هشت ماهه امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۱۱هزار و ۲۲۲ نفر بوده است که از این تعداد ۸ هزار و ۳۵۶ نفرمرد و ۲ هزارو ۸۶۶ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی ۱۰هزارو ۲۵۷ نفر گزارش شده بود حدود ۹ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: همچنین در آبان امسال نیز یک هزار و ۴۰۰ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک هزار و ۹۴ نفر بوده حدود ۹ درصد افزایش نشان می دهد.

صفایی‌فرد خاطرنشان کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۹ در استان ۷۱۵ نفر بود که از این تعداد ۱۰۹ نفر زن و ۶۰۶ نفر مرد بوده است. مصدومین این حوادث نیز درسال ۹۹ بالغ بر ۱۴ هزار و ۲۵ نفر گزارش شده است که ۳ هزار و ۴۲۹ نفر از آنان زن و ۱۰ هزار و ۵۹۶ نفر مرد می باشند.

انتهای پیام/۶۰۰۳۴