۳۶ فهرست برای شرکت در انتخابات پارلمانی فلسطین ثبت‌نام کردند
۳۶ فهرست برای شرکت در انتخابات پارلمانی فلسطین ثبت‌نام کردند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کمیته مرکزی انتخابات فلسطین، پایان ثبت نام برای نامزدی در انتخابات پارلمانی را که از صبح روز ۲۰ مارس آغاز شد و تا ساعت ۲۴:۰۰ شامگاه ۳۱ مارس، ادامه یافت، اعلام کرد. به نوشته خبرگزاری فلسطینی «معا»، در بیانیه این کمیته آمده است: در مجموع ۳۶ فهرست برای شرکت […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کمیته مرکزی انتخابات فلسطین، پایان ثبت نام برای نامزدی در انتخابات پارلمانی را که از صبح روز ۲۰ مارس آغاز شد و تا ساعت ۲۴:۰۰ شامگاه ۳۱ مارس، ادامه یافت، اعلام کرد.

به نوشته خبرگزاری فلسطینی «معا»، در بیانیه این کمیته آمده است: در مجموع ۳۶ فهرست برای شرکت در انتخابات آتی پارلمانی ثبت نام کردند که صلاحیت ۱۳ فهرست تایید شده و به آنها اعلام شده و ۲۳ فهرست باقی‌مانده در مرحله بررسی قرار دارند که طی روزهای آتی، نتایج این بررسی‌ها اعلام خواهد شد.

بر اساس این بیانیه، اسامی فهرست‌ها و نامزدهای انتخاباتی در ششم آوریل آتی به صورت رسمی اعلام خواهد شد تا شهروندان فلسطینی از آن اطلاع یابند.

پایگاه خبری «عربی ۲۱» نیز با انتشار این بیانیه نوشت اسامی مهمترین فهرست‌های شرکت‌کننده در انتخابات آتی مجلس قانون‌گذاری فلسطین را منتشر کرد که عبارتند از: «القدس موعدنا» وابسته به جنبش حماس، «حرکه فتح» وابسته به جنبش فتح، «الحریه» تحت رهبری و حمایت «ناصر القدوه» از رهبران جدا شده از فتح و اسیر «مروان البرغوثی»، «المستقبل» وابسته به «محمد دحلان» از دیگر رهبران جدا شده از جنبش فتح، «نبض الشعب» وابسته به «جبهه الشعبیه»، «التغییر الدیمقراطی» وابسته به حزب «الجبهه الدیمقراطیه»، و «الیسار الموحد» وابسته به حزب الشعب.

گفتنی است که جنبش جهاد اسلامی تاکید کرده در انتخابات آتی شرکت نخواهد کرد و حرکه الاحرار از دیگر احزاب فلسطینی نیز این انتخابات را تحریم کرده است.

«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اواخر دی‌ماه گذشته، موعد برگزاری انتخابات پارلمانی (مجلس قانونگذاری)، ریاستی و شورای ملی را تعیین کرد.

عباس طی حکمی، اعلام کرد که انتخابات پارلمانی پس از ۱۵ سال وقفه، در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/