۴۰ درصد عامل بیکاری عدم داشتن مهارت است
۴۰ درصد عامل بیکاری عدم داشتن مهارت است

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه۴۰ درصد عامل بیکاری عدم داشتن مهارت است، گفت: کارآفرین مهم‌ترین افراد است که اشتغال ایجاد می‌کند و فقر را از بین می‌برد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، اصغر عابدزاده اندریان، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و‌ سیاسی […]سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه۴۰ درصد عامل بیکاری عدم داشتن مهارت است، گفت: کارآفرین مهم‌ترین افراد است که اشتغال ایجاد می‌کند و فقر را از بین می‌برد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، اصغر عابدزاده اندریان، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و‌ سیاسی جمعه تبریز که با حضور پرشکوه نمازگزاران برگزار شد، اظهار داشت: جوانان سرنوشت‌ساز هستند، جوان امیدوار، انرژی‌دار، رشدکننده در هویت، ترسیم کننده آینده است ولی هر جوان در قبال کشور خود وظایفی دارد و مسوولان نیز در مقابل آنها وظایفی دارند. 

وی با اشاره به حدیثی از نبی اکرم(ص) مبنی بر اینکه حلال‌ترین روزی یک انسان همان روزی حاصل از دسترنج‌اش است، گفت: ایشان در حدیثی دیگر فرموده‌اند که هر کسی در امر دنیا کسل باشد در همه کارهایش کسل خواهد بود. 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان افزود: بیکاری آبستن حوادث و ایجادکننده فاصله طبقاتی است؛ اعتماد را از بین می‌برد و پشتکار و همبستگی را کاهش می‌دهد. 

وی با بیان اینکه بیکاری یکی از مهم‌ترین عوامل فقر است، گفت: این فقر است که بد است و باید جلوی فقر را بگیریم زیرا خود شخص فقیر که آدم بدی نیست. 

عابدزاده  با بیان اینکه۴۰ درصد عامل بیکاری عدم داشتن مهارت است، افزود: کارآفرین مهم‌ترین افراد است که اشتغال ایجاد می‌کند و فقر را از بین می‌برد. 

وی با بیان اینکه کارآفرین شاداب و جذاب و پر از احساس مسوولیت نسبت به کشور است، گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی یعنی دانشگاهی است که مهارت‌افزا و شغل‌محور است. 

عابدزاده افزود: رسالت اصلی این دانشگاه مهارت‌افزایی است و حدود ۷۰ درصد رشته‌ها کاردانی و ۳۰ درصد کارشناسی است و با شعار یک نفر یک شغل مهارت پیش می‌رود. 

وی گفت: حدود ۸۰ هزار نفر دانش‌آموخته از این دانشگاه در استان مهارت کسب کرده‌اند. 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه این دانشگاه موسسه خصوصی و انتفاعی نیست، گفت: انتفاع اجتماعی، نفع جامعه و خلاقیت جوانان در این دانشگاه ایجاد می‌شود. 

وی یادآور شد: رشته‌ها و دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی در خود صنعت و دستگاه اجرایی است و یک دانشجو از ابتدا در داخل صنعت قرار دارد. 

عابدزاده به روز ثبت‌نام این دانشگاه در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در ۱۱ رشته کاردانی و ۹۲ رشته کارشناسی از اول شهریور تا چهارم شهریور در آدرس اینترنتی سنجش آماده ثبت‌نام است. 

انتهای پیام/۶۰۰۳۰