یادداشت اعتراضی رسمی اردن به رژیم صهیونیستی درباره تخلفات علیه مسجد الاقصی
یادداشت اعتراضی رسمی اردن به رژیم صهیونیستی درباره تخلفات علیه مسجد الاقصی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه اردن، تداوم تخلفات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و تازه‌ترین مورد آن اجازه دادن به هتک حرمت این مکان مقدس از سوی شمار زیادی از صهیونیست‌ها تحت حفاظت پلیس این رژیم را محکوم کرد. به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، «ضیف الله الفایز» سخنگوی رسمی وزارت […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه اردن، تداوم تخلفات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و تازه‌ترین مورد آن اجازه دادن به هتک حرمت این مکان مقدس از سوی شمار زیادی از صهیونیست‌ها تحت حفاظت پلیس این رژیم را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، «ضیف الله الفایز» سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت: رفتارهای اسرائیل در حق مسجد الاقصی مردود و محکوم است و نقض آشکار واقعیت تاریخی و قانونی آن و قانون بین الملل و تعهدات اسرائیل به عنوان نیروی اشغالگر در قدس شرقی اشغالی است.

الفایز تاکید کرد: مسجد الاقصی، حرم شریف قدسی، با همه وسعت ۱۴۴ هکتاری آن، مکان عبادت مختص مسلمانان است و اداره اردنی اوقاف قدس و امور مسجد الاقصی، تنها طرف انحصاری مدیریت امور حرم و ساماندهی ورود به آنجا بر اساس قانون بین المللی و وضعیت تاریخی و قانونی موجود است.

این مقام وزارت خارجه اردن تصریح کرد: این وزارتخانه امروز یک یادداشت اعتراض رسمی را از طریق کانال‌های رسمی به اسرائیل فرستاد  که در آن خواسته است که اسرائیل دست از تخلفات و اقدامات تحریک آمیز مردود و محکوم خود بردارد و به واقعیت تاریخی و قانونی موجود و اختیارات اداره اوقاف قدس احترام گذارد.

الفایز از جامعه بین المللی خواست به مسئولیت خود در اعمال فشار بر اسرائیل برای توقف تخلفات مستمر خود نسبت به حرم شریف قدسی عمل کند.

انتهای پیام/.