گسترش روابط با کشورهای اتحادیه اروپا از سیاستهای تهران است
گسترش روابط با کشورهای اتحادیه اروپا از سیاستهای تهران است

رییس‌‌جمهوری، گسترش روابط با کشورهای اتحادیه اروپا را از سیاستهای تهران برشمرد و تأکید کرد که باید از فضای پسابرجام، برای رشد و توسعه کشور و اشتغالزایی بهره گرفت و سفر به ایتالیا و فرانسه با این هدف انجام می‌شود. حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در فرودگاه مهرآباد و در تشریح […]

رییس‌‌جمهوری، گسترش روابط با کشورهای اتحادیه اروپا را از سیاستهای تهران برشمرد و تأکید کرد که باید از فضای پسابرجام، برای رشد و توسعه کشور و اشتغالزایی بهره گرفت و سفر به ایتالیا و فرانسه با این هدف انجام می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در فرودگاه مهرآباد و در تشریح اهداف سفرش به خبرنگاران گفت: این سفر در مقطع تاریخی بسیار مهم و پسابرجام و پساتحریم انجام می‌شود و از این رو از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رییس‌جمهوری با اشاره به اهمیت گسترش روابط با کشورهای اروپایی مخصوصاً کشورهایی که در گذشته روابط خوبی با ایران داشته‌اند، از بررسی و توافق دو سند مهم در جریان  این سفر ۴ روزه به فرانسه و ایتالیا خبر داد و گفت: در این سفر سند نقشه راه میان مدت و بلندمدت همکاری‌های تهران با ایتالیا و فرانسه مورد بررسی و توافق قرار خواهد گرفت. همچنین در خصوص مؤسساتی که بیمه صادراتی را تضمین می‌کنند تفاهماتی انجام می‌گیرد.

رییس‌جمهوری با اشاره به آمادگی کشورمان برای جذب فناوری‌های نوین گفت: ایران پیشرفت‌های خوبی در خصوص فناوری‌های نوین داشته است و جذب این نوع فناوری‌ها برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.

دکتر روحانی همچنین از امضای اسنادی در بخش‌های مختلف اقتصادی در جریان سفر به ایتالیا و فرانسه خبر داد و گفت: در خصوص حمل و نقل و نوسازی ناوگان هوایی و نیز ریل لوکوموتیو و خودرو اسناد زیادی آماده است که در جریان این سفر مورد مذاکره و تفاهم قرار خواهد گرفت.

رییس‌جمهوری اضافه کرد: همکاری در بخش‌های مختلف صنعتی، دانشگاهی، کشاورزی، گردشگری و تجهیزات پزشکی و محیط زیست از دیگر موضوعاتی است که در جریان این سفر در خصوص آن مذاکرات و تفاهماتی انجام خواهد گرفت.

رییس‌جمهوری همچنین ملاقات با پاپ و مقامات واتیکان و دیدار و گفتگو با فعالان اقتصادی و سیاسی را از دیگر برنامه‌های این سفر دانست.