به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز (چهارشنبه) در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات سوریه شد، پس از دیدار با بشار اسد رئیس جمهور و فیصل المقداد وزیر خارجه در گزارشی توئیتری در این باره نوشت: خوشحالم که برای گفت‌وگوهای […]

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز (چهارشنبه) در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات سوریه شد، پس از دیدار با بشار اسد رئیس جمهور و فیصل المقداد وزیر خارجه در گزارشی توئیتری در این باره نوشت: خوشحالم که برای گفت‌وگوهای مهم درباره موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی به سوریه بازگشته‌ام.

وی دستورکارهای اصلی این سفر را تجاوز وحشیانه رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها، گفت‌‌وگوهای صلح سوریه و انتخابات پیش رو، طرح‌های جامع برای گسترش روابط با سوریه و هماهنگی بین همسایگان برشمرد.

 

 

به گزارش فارس، ظریف پس از دیدار با بشار اسد و المقداد در جمع خبرنگاران گفته بود: امروز در دیدار با آقای بشار اسد و فیصل المقداد وزیر خارجه موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی را پیگیری کردیم. اهمیت انتخابات آینده در سوریه موضوع مشترک ایران و سوریه است که در این زمینه اعتقاد داریم این انتخابات برای صلح، ثبات و امنیت و پیشرفت در سوریه اهمیت بسیار زیادی دارد.

وزیر خارجه گفت: آمادگی داریم به عنوان ناظران این انتخابات در انتخابات حضور داشته باشیم و امیدواریم مردم سوریه با حضورشان در این انتخابات آینده خود و نظم و امنیت در سوریه را تضمین کنند. (اینجا بخوانید)

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه همچنین در بدو ورود به دمشق در جمع خبرنگاران گفته بود: علاوه بر گفت‌وگوهای ما درباره انتخابات سوریه و حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم سوریه چه در مسیر بازسازی و چه در مسیر مبارزه با تروریسم با آقای بشار اسد، فیصل المقداد وزیر خارجه و سایر دوستان سوری و دوستان فلسطینی درباره وضعیت کنونی فلسطینی اشغالی هم صحبت خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه ایران در هفته‌های گذشته و در چارچوب دیپلماسی رمضان به قطر، عراق، کویت و عمان سفر و با مقامات این کشورها دیدار و در خصوص مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به رایزنی پرداخته بود.

آنگونه که ظریف در پست اینستاگرامی امروز به آن اشاره کرده قرار است سفری چند روزه به منطقه و اروپا داشته باشد.

انتهای پیام/