گازرسانی به نیروگاه‌ها و صنایع عمده بیش از ۸ میلیارد مترمکعب افزایش یافت
گازرسانی به نیروگاه‌ها و صنایع عمده بیش از ۸ میلیارد مترمکعب افزایش یافت

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولایی گفت: نیروگاه‌ها در سال ۹۸ به طور میانگین روزانه ۱۶۷ میلیون مترمکعب گاز دریافت کردند که این مقدار در سال ۹۹، به ۱۸۱ میلیون مترمکعب در روز رسید و نشان از دریافت ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز بیشتر است. >>> بیشتر بخوانید؛ کارنامه […]

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولایی گفت: نیروگاه‌ها در سال ۹۸ به طور میانگین روزانه ۱۶۷ میلیون مترمکعب گاز دریافت کردند که این مقدار در سال ۹۹، به ۱۸۱ میلیون مترمکعب در روز رسید و نشان از دریافت ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز بیشتر است.

>>> بیشتر بخوانید؛

کارنامه مثبت صنعت گاز در عبور از زمستان ۹۹

وی با بیان اینکه پارسال با وجود محدودیت‌ها، شاهد رشد و توسعه صنعت گاز بودیم، ادامه داد: این توسعه در بحث ارسال گاز به نیروگاه‌ها و صنایع عمده به خوبی خود را نشان داد، بطوری که در سال ۹۸، صنایع عمده به طور میانگین روزانه ۱۱۵ میلیون مترمکعب گاز دریافت کردند که این رقم در سال ۹۹، به ۱۲۴ میلیون مترمکعب در روز رسید.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: این تفاوت، نشان‌دهنده افزایش ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعبی ارسال گاز به صنایع عمده ‌است.

جولایی با تأکید بر این‌که بخشی از گاز تولیدی کشور برای تزریق به میدان‌های نفتی، به شرکت ملی نفت ایران تحویل می‌شود، گفت: مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران ۲۴ ساعته داده‌های بخش‌های مختلف تولید و انتقال گاز را پایش و تحلیل می‌کند تا هم‌وطنان در هیچ نقطه‌ای از کشور دچار مشکل نباشند.