به گزارش خبرگزاری فارس از  بستان‌آباد، عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی به همراه امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی استان از پایگاه ملی اوجان بازدید کرد. وی تاکید کرد: منطقه تاریخی اوجان یکی از شناسنامه‌های مهم تاریخی استان است که حفاظت از آن علاوه بر اداره‌کل […]

به گزارش خبرگزاری فارس از  بستان‌آباد، عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی به همراه امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی استان از پایگاه ملی اوجان بازدید کرد.

وی تاکید کرد: منطقه تاریخی اوجان یکی از شناسنامه‌های مهم تاریخی استان است که حفاظت از آن علاوه بر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، وظیفه تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی و همچنین تمامی اقشار جامعه است، در این راستا استانداری آذربایجان شرقی نیز برای پیشبرد اهداف حفاظتی و صیانتی این منطقه ارزشمند تمامی تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا این روند با کمک متخصصان حوزه باستان شناسی،تسهیل یابد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سایت جدید منطقه اوجان را که به دوره هخامنشی تعلق دارد، از مهم‌ترین بخش‌های این منطقه تاریخی برشمرد و گفت: براساس گزارشات تیم کاوش و باستان‌شناسی پایگاه ملی اوجان، سایتی جدید در این منطقه کشف شده که متعلق به دوره هخامنشیان بوده و برای انجام عملیات لازم نیازمند تامین اعتبار است که استانداری برای اجرای آن تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد.

 خرم اظهار داشت: «یکی از مهم‌ترین رویکردهای استانداری آذربایجان شرقی، مربوط به توسعه گردشگری و صیانت از مواریث فرهنگی است که به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است و با همکاری تمامی دستگاه‌ها برنامه‌ریزی های لازم برای تحقق آن انجام خواهد شد.»

انتهای پیام/