به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌ها یکشنبه بعد از ظهر از استقرار توپ‌های ضد هوایی کره شمالی در مرز با همسایه جنوبی خود برای مقابله با بالن‌های حاوی اعلامیه ضد دولتی علیه پیونگ یانگ خبر دادند. به نوشته وبگاه «رادیو بین‌المللی کره جنوبی» پیونگ یانگ هفته‌های گذشته مدعی ارسال بالن‌های حاوی اعلامیه‌های ضد دولتی […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌ها یکشنبه بعد از ظهر از استقرار توپ‌های ضد هوایی کره شمالی در مرز با همسایه جنوبی خود برای مقابله با بالن‌های حاوی اعلامیه ضد دولتی علیه پیونگ یانگ خبر دادند.

به نوشته وبگاه «رادیو بین‌المللی کره جنوبی» پیونگ یانگ هفته‌های گذشته مدعی ارسال بالن‌های حاوی اعلامیه‌های ضد دولتی از سوی سئول شد.

به گزارش منبع خبری، استقرار توپ‌های ضد هوایی در مرز حکایت ازاین دارد که گزارش پخش این اعلامیه‌ها به سران کره شمالی رسیده است. «کیم یو جونگ» خواهر رئیس کره شمالی اخیرا ارسال اینگونه اعلامیه‌ها را به شدت محکوم کرد و آن را اقدامی تحریک آمیز خواند و از اقدام متقابل خبر داد.

«کیم یو جونگ  در یک بیانیه افراد متواری از این کشور و پناهنده به کره جنوبی را «تفاله‌‌های انسانی» توصیف کرد و به سئول درباره تبعات متوقف نشدن بروشورهای تبلیغاتی ارسالی مخالفان پیونگ یانگ هشدار داد.

خواهر رئیس کره شمالی اعلام کرد: «ما مانورهای تفاله‌های انسانی در کره جنوبی را اقدام تحریک‌آمیز علیه دولت ما قلمداد می‌کنیم و ما به اقدام متناسب به آنها نگاه خواهیم کرد.»

کره شمالی  اخیرا نیز ادعا کرد که کره جنوبی ممکن است با ارسال بالن‌های آلوده به کرونابر فراز خاک کره شمالی، اهالی این کشور را آلوده کند. دولت کره شمالی از شهروندان خود خواسته تا اعلامیه‌های ارسالی در بالن  از سوی کره جنوبی را هرگز قرائت نکنند زیرا ممکن است این اوراق به ویروس کرونا مبتلا باشند.

در رسانه‌های کره شمالی در این باره آمده است: «وقتی با جسم عجیبی که پرواز می‌کند مواجه می شویم، باید آنها را بعنوان مسیری ممکن برای انتقال ویروس مخرب به جای پدیده‌ای طبیعی در نظر بگیریم.»

انتهای پیام/م