مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با وجود افزایش ۲۵ درصدی ترددهای جاده‌ای, با بیش از ۱۵ میلیون دستگاه در استان, آمار فوتی‌های تصادفات جاده ای ۴۳ درصد کاهش داشته است. اروجعلی علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز اظهار کرد: با وجود افزایش ۲۵ درصدی ترددهای جاده‌ای با بیش از ۱۵ […]مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با وجود افزایش ۲۵ درصدی ترددهای جاده‌ای, با بیش از ۱۵ میلیون دستگاه در استان, آمار فوتی‌های تصادفات جاده ای ۴۳ درصد کاهش داشته است.

اروجعلی علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز اظهار کرد: با وجود افزایش ۲۵ درصدی ترددهای جاده‌ای با بیش از ۱۵ میلیون دستگاه در استان، آمار فوتی‌های تصادفات جاده ای ۴۳ درصد کاهش داشته است.

فوت ۱۶ نفر در تصادفات جاده‌ای آذربایجان‌شرقی

وی افزود: تا پایان دهه اول فروردین ۱۶ نفر در اثر تصادفات جاده ای فوت کرده اند که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۲۸ نفر بوده است.

علیزاده تعداد مجروحان تصادفات جاده‌ای را نیز از ۲۵ اسفند تا ۱۰ فروردین, ۳۸۵ نفر اعلام و اظهار داشت: مصدومان تصادفات جاده‌ای در سال قبل ۳۹۹ نفر ثبت شده که حکایت از کاهش ۳.۵ درصدی دارد.

بازگشایی راه ۶۸۰ روستا

علیزاده با اشاره به بارش‌های آخر سال گذشته و اوایل امسال گفت: برف روبی راه‌ها بخصوص در شهرستان‌های شمالی استان اهر، کلیبر، ورزقان، خداآفرین، آزاد راه تبریز- زنجان و سراب از ۲۷ اسفند سال گذشته تا ۷ فروردین امسال علاوه بر اقدامات معمول ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ایام عید نوروز حجم مضاعفی از کارها را بر این مجموعه‌ها تحمیل کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: برف روبی بیش از ۲۸ هزار کیلومتر مسیر با افزون بر ۳ هزار و ۵۰۰ تن مخلوط ماسه و نمک و بازگشایی راه بیش از ۶۸۰ روستا در راستای همین اقدامات صورت گرفته است.

امسال بارش‌های گاها حتی چند متری بخصوص در مناطق شمالی استان با وجود آغاز فصل بهار باعث مسدودی مسیرها و غیرقابل تردد کردن راه‌ها برای ساکنان شده بود که این نزولات خدادادی افزایش اقدامات حوزه راهداری، پلیس راهه،, مجموعه‌های امدادرسانی را به دنبال داشت.

انتهای پیام/۶۰۰۱۴