به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی منابع خبری صهیونیست یکشنبه بعد از ظهر از تداوم عملیات نظامی ارتش صهیونیستی در غزه خبر دادند. به گزارش منابع خبری، کابینه رژیم اسرائیل با تداوم عملیات در غزه موافقت کرده است. «باراک راوید» خبرنگار صهیونیست نیز در توییتی نوشت که در نشست کابینه امنیتی هیچگونه بحثی  در […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی منابع خبری صهیونیست یکشنبه بعد از ظهر از تداوم عملیات نظامی ارتش صهیونیستی در غزه خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، کابینه رژیم اسرائیل با تداوم عملیات در غزه موافقت کرده است. «باراک راوید» خبرنگار صهیونیست نیز در توییتی نوشت که در نشست کابینه امنیتی هیچگونه بحثی  در خصوص پیشنهاد آتش بس مطرح نشد.

این در حالی است که یک مقام صهیونیستی یکشنبه بعد از ظهر نیروی مقاومت حماس را «قدرتمند» برشمرد.

 «مراف میکائیل» رهبر حزب کار رژیم اسرائیل در توییتی نوشت: «ما اینک در نقطه‌ای هستیم که حماس تاکنون این اندازه قدرتمند و خطرناک نبوده است. ارتش اسرائیل به نقطه بن بست رسیده و هیچ تعریف جامع و راهبردی برای برون رفت از عملیات غزه وجود ندارد.»

اوضاع در فلسطین اشغالی از نزدیک به یک هفته پیش تا امروز بسیار بحرانی و پرتنش است. ماجرا از آنجا تشدید شد که نظامیان صهیونیست از صبح روز (۱۰ مه)، مصادف با ۲۸ ماه مبارک رمضان، با حمله به صحن‌های مختلف مسجدالاقصی، آن را به یک میدان جنگ تبدیل کردند و ضمن محاصره آن، با استفاده از بمب‌های صوتی، گاز‌‌ اشک‌آور، گلوله‌های پلاستیکی و حتی فلزی، نمازگزاران و تحصن‌کنندگان در این مکان مقدس را هدف قرار دادند.

علاوه بر آن در مناطق مختلف کرانه باختری نیز، نظامیان و شهرک‌نشنیان صهیونیست با فلسطینیانی که در اعتراض به طرح‌های رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی قدس و اقدامات تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها از جمله اقدام برای تصاحب محله الشیخ جراح و اخراج فلسطینی‌ها از آن به خیابان آمده بودند نیز درگیر شدند.

در پاسخ به این جنایات، نیروهای مقاومت فلسطین وارد عمل شدند. اراضی اشغالی از جمله قدس، عسقلان، تل‌آویو و شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه از عصر روز تجاوز به مسجدالاقصی و پس از هشدار گروه‌های مقاومت فلسطین تا این لحظه شاهد حملات راکتی و موشکی گسترده مقاومت است. ارتش صهیونیست نیز شماری از نیروهای ذخیره خود را فراخوانده و در حال بمباران کور مناطق مسکونی نوار غزه است.

انتهای پیام/ص