پیشروی‌های جدید جنبش انصارالله در مأرب
پیشروی‌های جدید جنبش انصارالله در مأرب

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری از دستاوردهای جدیدی از سوی جنبش انصارالله در استان مأرب خبر می‌دهند. بر اساس گزارش شبکه خبری المیادین، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پایگاه‌های نظامی جدیدی را در منطقه صراوح در غرب مارب آزاد کردند. پس از پیشروی‌های‌ اخیر ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در غرب و […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری از دستاوردهای جدیدی از سوی جنبش انصارالله در استان مأرب خبر می‌دهند.

بر اساس گزارش شبکه خبری المیادین، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پایگاه‌های نظامی جدیدی را در منطقه صراوح در غرب مارب آزاد کردند.

پس از پیشروی‌های‌ اخیر ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در غرب و شمال غرب استان مأرب، یکی از شیوخ سرشناس این استان و از وابستگان به ائتلاف سعودی تصریح کرد که شهر مأرب تا چند روز دیگر سقوط خواهد کرد.

مطابق با این گزارش، فرماندهان نزدیک به دولت مستعفی یمن، پیشروی بسیاری زیاد نیروهای صنعاء در جبهه شمال غرب مأرب را که طی سه روز گذشته رخ داد، به موضوع عقب‌نشینی غیرعلنی  شبه‌نظامیان حزب «الاصلاح» نسبت دادند؛ عقب‌نشینی که در واکنش به کنار گذاشتن آنها از رایزنی‌های مسقط صورت گرفت.

منابع خبری، روز یکشنبه، هفته جاری گزارش داده بودند که «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن و «تیموتی لندرکینگ» همتای آمریکایی او پس از گفت‌و‌گو با هیأت صنعاء در عمان وارد ریاض شده‌اند تا شروط صنعاء برای طرف سعودی مطرح کنند.

انتهای پیام/.