پروژه کریدور ارس به افزایش امنیت اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد
پروژه کریدور ارس به افزایش امنیت اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد

شهردار تبریز گفت: تحقق اجرای پروژه کریدور ارس به افزایش امنیت اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار ظهر امروز در دیدار با عزیز منصوری سرکنسول جدید ایران در جمهوری نخجوان  اظهار کرد: دیپلماسی شهری نقش کلیدی در تحقق اهداف کلان و برنامه های راهبردی عملیاتی شهر تبریز در عرصه […]شهردار تبریز گفت: تحقق اجرای پروژه کریدور ارس به افزایش امنیت اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار ظهر امروز در دیدار با عزیز منصوری سرکنسول جدید ایران در جمهوری نخجوان  اظهار کرد: دیپلماسی شهری نقش کلیدی در تحقق اهداف کلان و برنامه های راهبردی عملیاتی شهر تبریز در عرصه بین‌المللی دارد.

وی افزود: مدیریت شهری تبریز به دنبال بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری موجود منطقه‌ای و توسعه زیرساخت‌های دیپلماسی شهری برای رسیدن به چشم انداز خود در عرصه بین‌المللی است.

هوشیار با اشاره به اینکه جریان‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی یکی از مهم‌ترین وجه اشتراکات تبریز با کشورهای منطقه و حتی فرامنطقه‌ای است، گفت: با بهره‌گیری از توان مدیریت شهری، نگاه سرمایه‌گذاران حوزه درمان، گردشگری، اقتصادی و تجاری را به این شهر معطوف خواهیم کرد و برگزاری همایش بین‌المللی فرصت های سرمایه‌گذاری یکی از این برنامه‌های اجرایی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: وزارت خارجه با تدوین برنامه‌های کاربردی در راستای پیشبرد اهداف کمیته دیپلماسی شهری کلان‌شهرهای ایران، می‌تواند در تحقق رسیدن به استانداردهای جهانشهری گام اساسی بردارد.

شهردار تبریز در ادامه تصریح کرد: اشتراکات دینی، مذهبی و زبانی با جمهوری نخجوان تقویت همکاری‌های مشترک را تسهیل می‌کند.

وی، تبادل دانشجو و عرضه توان نظام مهندسی تبریز را از مهم‌ترین عناوین تقویت مناسبات دو طرف عنوان کرد و ادامه داد: تحقق اجرای پروژه کریدور ارس به افزایش امنیت اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد.

پایان پیام/۶۰۰۳۴/س