وزیر ورزش و جوانان: ثبت جهانی بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری را  پیگیری می‌کنیم/وجود ۶ هزار پروژه نیمه‌تمام ورزشی در کشور
وزیر ورزش و جوانان: ثبت جهانی بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری را  پیگیری می‌کنیم/وجود ۶ هزار پروژه نیمه‌تمام ورزشی در کشور

وزیر ورزش و جوانان بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری را یک اثر خاص و منحصر به فرد عنوان کرد و قول ثبت جهانی آن را داد. به گزارش قلم پرس،از اهر، حمید سجادی امشب در نشست عمومی با اقشار مختلف مردم و مسئولان در اهر اظهار کرد: در بازدیدی که از این اثر ارزشمند تاریخی داشتیم،حضور […]وزیر ورزش و جوانان بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری را یک اثر خاص و منحصر به فرد عنوان کرد و قول ثبت جهانی آن را داد.

به گزارش قلم پرس،از اهر، حمید سجادی امشب در نشست عمومی با اقشار مختلف مردم و مسئولان در اهر اظهار کرد: در بازدیدی که از این اثر ارزشمند تاریخی داشتیم،حضور در محوطه و صحن این بقعه معنویت و حال خاصی را به بازدیدکننده منتقل می‌کند که ان‌شالله، مطالبات مردم و مسئولان شهرستان را که در خواست ثبت جهانی این اثر مهم تاریخی را دارند به مسئولان ذیربط منتقل خواهیم کرد.

نماینده تام‌الاختیار دولت افزود: خوشبختانه قبل از سفرهای استانی اکیپی به مناطق مختلف اعزام و اطلاعات لازم منطقه در زمینه‌های مختلف جمع‌آوری می‌شود که نمایندگان دولت آمادگی لازم را برای حضور در این مناطق و شهرها را داشته باشند.

وی افزود: مشکلات شهرستان‌های اهر و هریس در حوزه آب و فاضلاب، صنایع تبدیلی، اشتغال و کارآفرینی مشترک بوده و در شهرستان اهر مشکل اینترنت، آنتن دهی تلفن همراه، کمبود آب کشاورزی،(تکمیل کمربندی شرقی و غربی که اعتبارات ازمنابع ایمن‌سازی راه‌های اصلی لحاظ شده) و در خصوص استادیوم ۵ هزار نفری نیز با ارتباطی که امروز  با تهران در شرکت توسعه و معاونت فنی مهندسی داشتیم،پیگیری شدیم که در صورت  حل معارض و تملک همچنین جابجایی، اعتبارات لازم اختصاص یابد و در خصوص بازدید از بیمارستان اهر نیز تقاضای ۱۰ میلیارد تومان داشتند که در گزارش لحاظ خواهد شد.

نماینده تام‌الاختیار دولت در این سفر به اهر اختصاص اعتبار برای احداث مصلای نماز جمعه و ایجاد بیمارستان تامین اجتماعی تقویت مراکز آموزش عالی از جمله دانشکده پرستاری، دانشگاه آزاد، ایجاد دانشکده فرش از دیگر خواسته‌های مردم و مسئولان بود که این مورد و سایر درخواستهای اعلامی را منعکس خواهیم کرد.

 وزیر ورزش و جوانان به پروژه‌های ورزشی وزارت ورزش اشاره کرد و گفت: ۶ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور داریم که در ۹ ماه گذشته با یک حرکت جهادی، ۶۲۱ پروژه ورزشی را با ۶۲۲ میلیارد تومان به اتمام رسانده‌ایم. 

وی همچنین با عذرخواهی از حاضران به جهت عدم لحاظ فرصت برای بهره مندی از نقطه نظرات حاضران در این نشست ها گفت: در شهرستانها نمایندگان آحاد مختلف به انتخاب شهرستان در اینگونه جلسات نظرات و پیشنهادات مطالبات و منطقه‌ای را ارائه کنند، امروز فرصت نشد، یا برنامه‌ریزی نشد و یا وقت کم بود که از این بابت عذرخواهی می‌کنیم.

انتهای پیام/م