ورود نخستین رام قطار ساخت داخل به تبریز
ورود نخستین رام قطار ساخت داخل به تبریز

مدیر عامل سازمان قطار شهری با اشاره به ورود نخستین رام قطار ساخت داخل به تبریز گفت: امروز سیزدهمین رام قطار و نخستین رام قطار ساخت داخل وارد تبریز شد.

به گزارش قلم پرس، مصطفی مولوی فرد در آیین ورود نخستین رام قطار ساخت داخل به تبریز از هزینه کرد بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان برای خرید این قطار از سوی دولت خبر داد و گفت: برخی از افراد در مصاحبه های خود از مبالغ نجومی و حتی تا ۷۵۰ میلیاردی برای یک رام قطار سخن می گویند اما ما امروز مفتخر هستیم که نخستین رام قطار با مبلغ ۱۲۰ میلیارد وبا توان مهندس داخلی به تبریز رسیده است.
وی با اشاره به ویژگی های این رام گفت: این رام قطار در قالب ۵ واگن با ظرفیت جابجایی حدود ۱۲۰۰ تحویل شهرداری تبریز شد.
مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه با اشاره به تاثیر ورود واگن های جدید به سیستم حمل و نقل ریلی اظهار کرد: ورود این واگن ها زمانی تاثیر گذار خواهد بود که ما بتوانیم در مسیر از این سیستم ها استفاده کنیم ، مادامی که ما از ظرفیت رام قطارهای موجود تنها ۵ رام را مورد استفاده قرار می دهیم بدون شک این موضوع تاثیری در کاهش زمان انتظار نخواهد داشت.
وی با اشاره به سهم ۱۴۰ واگنی شهر تبریز از رام قطار ساخت داخل افزود: با رایزنی های صورت گرفته در آینده نزدیک یک رام دیگر نیز وارد تبریز می شود.
مولوی در پاسخ به تعطیلی فاز سه خط یک قطار شهری تبریز بعد از گذشت ماه ها افزود: متاسفانه تاخیر به وجود آمده در بازگشایی مجدد این فاز نارضایتی عمومی مردم ساکن در مناطق مختلف فاز سه خط یک را در پی داشته است.
وی ادامه داد: فاز سه خط یک قطار شهری تبریز بهمن سال ۹۸ به صورت آزمایشی آزمایشی مانند فاز های ۱ و۲ به بهره برداری رسید اما متاسفانه به علت وقوع سانحه ای شورای شهر این فاز را به طور کامل تعطیل کرد و تا به امروز علت دقیق سانحه مشخص نشده است و کمیسیون عالی شهرداری هنوز پاسخی نداده اند.
وی ادامه داد: هزینه های هزاران میلیاردتومانی این پروژه از جیب تک تک مردم این شهر بوده است اما امروز بخاطر علت حادثه کل فاز ۳ خط یک را تعطیل کرده ایم حتی در صورت قطعی شدن علت حادثه نباید کار روی زمین بماند و باید تلاش می کردیم با رفع نواقصات در صدد بهره مندی مردم از خدمات حمل و نقل ریلی باشیم.
وی افزود: در هیچ جای دنیا و حتی در کشور خودمان نیز بخاطر یک حادثه
مسیر مسدود نمی کنند واز این نوع حوادث در شهرهای دیگر مانند تهران نیز رخ داده است اما بلافاصله بعد از جمع آوری سانحه مسیر را باز می کنند و یا در حادثه قطار تبریز به مشهد که باعث فوت تعدادی از همشهری های ما شد مگر دیگر کسی با قطار به مشهد نمی رود ، در یک حادثه چندین عامل دست هم می دهد برای تمام مشکلات راه حل وجود دارد نه اینکه صورت مسئله را پاک کنیم.