ورود صدها صهیونیست به مسجدالاقصی برای سومین روز متوالی
ورود صدها صهیونیست به مسجدالاقصی برای سومین روز متوالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برای سومین روز متوالی، صدها شهرک‌نشین صهیونیست، با پشتیبانی نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی وارد مسجدالاقصی شدند. به نوشته روزنامه «القدس العربی»، اداره اوقاف اسلامی قدس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که صبح امروز، ۳۰۹ شهرک‌نشین صهیونیست به مسجد الاقصی تعرض کردند. انتظار می‌رود که شمار دیگری از شهرک‌نشینان پس از […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برای سومین روز متوالی، صدها شهرک‌نشین صهیونیست، با پشتیبانی نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی وارد مسجدالاقصی شدند.

به نوشته روزنامه «القدس العربی»، اداره اوقاف اسلامی قدس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که صبح امروز، ۳۰۹ شهرک‌نشین صهیونیست به مسجد الاقصی تعرض کردند.

انتظار می‌رود که شمار دیگری از شهرک‌نشینان پس از ادای نماز ظهر، راهی مسجد شوند.

اداره اوقاف اسلامی قدس، پیشتر نیز اعلام کرده بود که ۴۴۰ شهرک‌نشین در روز دوشنبه گذشته و ۴۹۸ نفر دیگر در روز سه شنبه به به مسجد الاقصی تعرض کرده‌اند و امروز سومین روز متوالی از تعرض شهرک‌نشینان صهیونیست به این مکان مقدس است.

گروه‌های شهرک‌نشین صهیونیست، به مناسبت عید پسح (فطیر) که از روز یکشنبه پیش آغاز و یک هفته ادامه خواهد یافت، فراخوان‌هایی را برای ورود گسترده به مسجدالاقصی منتشر کرده بودند.

تعرض شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی که همواره با چراغ سبز نظامیان همراه است، در چارچوب تلاش‌ها برای یهودی‌سازی قدس، تغییر بافت اسلامی مسجد الاقصی و اجبار ساکنان قدس به ترک این مکان مقدس صورت می‌گیرد.

از سال ۲۰۰۳، با وجود اعتراضات مستمر اداره اوقاف اسلامی قدس، رژیم صهیونیستی به شهرک‌نشینان اجازه داده که وارد مسجدالاقصی شوند.

انتهای پیام/ص