ورزقان با منفی ۲۸ درجه سردترین شهر ایران/ اختلاف ۵۵ درجه‌ای سردترین و گرم‌ترین نقطه کشور
ورزقان با منفی ۲۸ درجه سردترین شهر ایران/ اختلاف ۵۵ درجه‌ای سردترین و گرم‌ترین نقطه کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،  آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که گرم ترین و سردترین مناطق ایران کجای این سرزمین قرار دارند و چه رکورد دمایی را ثبت کرده‌اند؟ ایران از لحاظ آب و هوایی یکی از منحصر به فردترین کشورهاست. اختلاف دمای هوا در زمستان میان گرم‌ترین و سردترین نقطه گاهی به بیش […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،  آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که گرم ترین و سردترین مناطق ایران کجای این سرزمین قرار دارند و چه رکورد دمایی را ثبت کرده‌اند؟

ایران از لحاظ آب و هوایی یکی از منحصر به فردترین کشورهاست. اختلاف دمای هوا در زمستان میان گرم‌ترین و سردترین نقطه گاهی به بیش از ۵۰ درجه سانتی گراد می‌رسد.

در حالی که در ۲۴ ساعت گذشته دمای ورزقان واقع در آذربایجان شرقی در شب به ۲۸ درجه زیر صفر رسید اما مردم سهرج در استان کرمان کشور هوای بهاری ۲۷ درجه را تجربه کردند و اختلاف دما بین گرم‌ترین و سردترین نقطه کشور ۵۵ به درجه رسید.

بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی استان آذربایجان شرقی، شهرستان ورزقان در ۲۴ ساعت گذشته با ۲۸ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر آذربایجان‌شرقی و ایران بود.

بستان آباد منفی ۱۸، هریس منفی ۱۷، چاراویماق منفی ۱۶، اهر، مرند و کلیبر منفی ۱۵، هشترود، شبستر و اسکو منفی ۱۴، هوراند، مراغه، آذرشهر و ملکان منفی ۱۲، بناب و عجب‌شیر منفی ۱۰ و میانه منفی ۱۱ شب سردی را طی کرده‌اند.

در این مدت کمینه دمای هوای تبریز به ۱۶ درجه زیر صفر رسید.

براساس این گزارش هیچ نقطه آذربایجان دمای هوای بالای صفر گزارش نداشته است.

براساس اعلام کارشناسان هواشناسی استان آذربایجان شرقی هوای سرد و خشن حداقل در چند روز آینده در آذربایجان حاکم خواهد بود و  هوای استان امروز سه شنبه پایدار اما از اواخر وقت چهارشنبه ها ورود موج جدید هوای استان برفی خواهد بود.

انتهای پیام/