واکنش باقری‌کنی به ادعای آمریکا درباره آتش بس در یمن
واکنش باقری‌کنی به ادعای آمریکا درباره آتش بس در یمن

خبرگزاری میزان – طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری‌کنی، دبیر ستاد حقوق بشر ایران و معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با انتشار پیامی در توئیتر در خصوص ادعای حمایت آمریکا از آتش بس در یمن، نوشت: ‏ «آمریکایی‌ها برای این که اثبات کنند حمایت از آتش‌بس در ‎یمن فقط ترفندی برای […]

خبرگزاری میزان – طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری‌کنی، دبیر ستاد حقوق بشر ایران و معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با انتشار پیامی در توئیتر در خصوص ادعای حمایت آمریکا از آتش بس در یمن، نوشت: ‏ «آمریکایی‌ها برای این که اثبات کنند حمایت از آتش‌بس در ‎یمن فقط ترفندی برای “نجات جلاد” از باتلاق یمن نیست، آزادی دسترسی “قربانیان تجاوز سعودی” در یمن به غذا، دارو و تجهیزات پزشکی را فراهم کنند تا کودکان و زنان و مردان بی‌پناه یمنی بیش از این از گرسنگی و بی دارویی جان ندهند.»

واکنش باقری‌کنی به ادعای آمریکا درباره آتش بس در یمن

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با حمایت و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده و خانمان‌براندازی را علیه ملت یمن آغاز کرد تا به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به شهادت هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان و ویرانی این کشور شده است. طبق گزارش دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور بشردوستانه بیش از ۲۳۳ هزار نفر طی ۶ سال جنگ تحمیلی بر یمن، شهید و زخمی شده‌اند.

حملات هوایی ائتلاف سعودی با کمک آمریکایی‌ها، امکان امدادرسانی سازمان‌های حقوق بشری بین‌المللی به مردم یمن را ناممکن ساخته است. این در حالی است که با وجود همه‌گیری کرونا در جهان مردم این کشور حتی به مواد غذایی و دارو دسترسی ندارند.

انتهای پیام/