همه مسئولان باید با چشم باز برای مدیریت مشکلات تدبیر کنند
همه مسئولان باید با چشم باز برای مدیریت مشکلات تدبیر کنند

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر لزوم همکاری و هماهنگی همه بخش‌های جامعه برای مدیریت آثار اقتصادی و اجتماعی شیوع بیماری کرونا، فرمانداران استان را به تعامل با گروه‌های مرجع و ارتباط تنگاتنگ با مردم و فعالان بخش‌های تولیدی و خدماتی توصیه کرد و گفت: شرایط فعلی کشور شرایط حساس و دشواری است و باید مسائل و مشکلات را با چشم باز مدیریت کنیم.

محمدرضا پورمحمدی در نشست هم‌اندیشی فرمانداران استان، اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا همزمان با تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان، آزمون بزرگی بود که نشان داد ملت ایران در ۴۰ سال گذشته به‌رغم همه مشکلات و فشارها، توانمندتر شده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در بحث کرونا، هم در بخش درمان و تولید کالاهای اساسی و هم در بخش فرماندهی و مدیریت عملیات، قابلیت‌های خود را اثبات کرد و این بحران را به نحوی مدیریت کرد که هیچ مشکل حادی به وجود نیامد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه احتمال بروز برخی مشکلات ناشی از آثار اقتصادی و اجتماعی کرونا محتمل است، افزود: همه مسئولان در حوزه کاری خود باید به دقت مسائل را رصد کرده و با چشم باز برای مدیریت مشکلات تدبیر کنند.

پورمحمدی همچنین بر تعامل جدی فرمانداران استان با نمایندگان مجلس، نظارت بر عملکرد مدیران و کارکنان ادارات شهرستان‌ها، توجه جدی به مدیریت فضای کسب‌وکار و رصد مسائل بخش تولید و خدمات و مشکلات کارگری، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی ادارات و هم‌اندیشی و هم‌فکری با گروه‌های مرجع و تشکل‌های مردمی تأکید کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی هم در این نشست تأمین آزادی‌های سیاسی و اجتماعی، تأمین امنیت و برگزاری انتخابات را سه وظیفه ذاتی فرمانداران ذکر کرد و گفت: فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان‌ها، نقش نظارت و هماهنگی بین نهادها و سازمان‌ها را دارند.

علیار راستگو با تأکید بر اینکه فرمانداران باید به صورت مستمر با بدنه اجتماعی در ارتباط و تعامل باشند، افزود: بازسازی سرمایه اجتماعی نیازمند ارتباط با تشکل‌های مردمی و گروه‌های مرجع است و در این سازمان‌های مردم‌نهاد یک ظرفیت بسیار خوب برای مدیریت مسائل مختلف به شمار می‌روند.

وی با انتقاد از هجمه‌های غیرمنصفانه به عملکرد دولت از سوی افراد و گروه‌های سیاسی، گفت: دولت در بحث کرونا، مدیریت بی‌نظیری داشت و باید این اقدامات برای مردم تبیین و تشریح شود.

راستگو با تأکید بر رصد جدی مسائل کارگری در کمیسیون کارگری استان، از فرمانداران خواست تا ضمن ارتباط تنگاتنگ با صاحبان صنایع و تولیدکنندگان و تشکل‌های کارگری، مشکلات این حوزه را به دقت بررسی و برای رفع آنها تدبیر کنند.

فرمانداران تبریز، مراغه، اهر، ملکان، میانه، آذرشهر، چاراویماق و بستان‌آباد نیز در این جلسه به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود درخصوص مسائل مختلف از جمله نحوه تعامل با نمایندگان مجلس، مسائل بخش تولید و کسب‌وکار، کارآمدسازی نیروی انسانی ادارات، مدیریت بیماری کرونا و آثار و تبعات اقتصادی و اجتماعی آن، استفاده از ظرفیت شهرستان‌ها برای تحقق شعار جهش تولید، اجرای پروژه‌های عمرانی و … پرداختند.