به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی قربانی امروز در گردهمایی مدیران کل امور روستایی و شوراهای استان های سراسر کشور که صبح امروز به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار شد با اشاره به فعالیت ۲۷ دستگاه اجرایی و خدمات رسان در حوزه امور روستایی اظهار کرد: به رغم اقدامات بسیار خوبی که انجام شده […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی قربانی امروز در گردهمایی مدیران کل امور روستایی و شوراهای استان های سراسر کشور که صبح امروز به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار شد با اشاره به فعالیت ۲۷ دستگاه اجرایی و خدمات رسان در حوزه امور روستایی اظهار کرد: به رغم اقدامات بسیار خوبی که انجام شده است، عدم برنامه ریزی صحیح برای ایجاد اشتغال پایدار و تامین معیشت روستانشینان از جمله مولفه هایی است که خطرات افزایش مهاجرت به شهر در سال های آتی را افزایش می دهد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت روستاها و توانمندسازی ساکنین روستاها از جمله موضوعات پذیرفته شده در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیاست که باید در کشور ما نیز بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین در ادامه سخنان خود ابراز کرد: جذب مشارکت های مردمی نیز یک ضرورت انکارناپذیری است که باید در مسیر توسعه روستایی مورد توجه قرار گیرد. مشارکت، صرفا به معنای دریافت  کمک های نقدی از کمردم نیست بلکه شامل جلب مشاوره های مردمی و استفاده از ظرفیت گروه های موثر در بدنه روستاها نیز می شود.

قربانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: بهترین مرجع برای شناسایی اولویت ها و نیازهای روستاها، مردم این مناطق هستند و ما نیز باید در تخصیص اعتبارات به این موضوع، توجه بیشتری داشته باشیم.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱