نخاله های ساختمانی ویلاهای تخریب شده در دل طبیعت!
نخاله های ساختمانی ویلاهای تخریب شده در دل طبیعت!

فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی گفت: معمولاً تجهیزات ساختمانی به کار رفته برای ساخت دیوار و ساختمان های غیرمجاز در اراضی کشاورزی پس از تخریب به همان حالت باقی می‌ماند. به گزارش قلم پرس،از تبریز، حسین عبدی صبح امروز در جلسه رزمایش استانی صیانت از کاربری اراضی کشاورزی اظهار کرد: در سالهای گذشته شاهد […]فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی گفت: معمولاً تجهیزات ساختمانی به کار رفته برای ساخت دیوار و ساختمان های غیرمجاز در اراضی کشاورزی پس از تخریب به همان حالت باقی می‌ماند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، حسین عبدی صبح امروز در جلسه رزمایش استانی صیانت از کاربری اراضی کشاورزی اظهار کرد: در سالهای گذشته شاهد اقدامات خلاف مقررات و قوانین از طرف افراد سودجو در رابطه با اراضی ملی و منابع طبیعی نه تنها در استان آذربایجان شرقی بلکه در سطح کل کشور بوده‌ایم که اقداماتی در جهت برخورد و پیشگیری هم انجام شده است اما منافعی که افراد فرصت طلب از این راستا کسب می نمایند مانع تمکین آنان به قوانین و انجام مجدد تخلفاتشان می شود؛ به طوری که مباحث زمین خواری و سوءاستفاده افراد همچنان مطرح می‌باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه احکام قضایی صادر شده با اراده انتظامی استان و با نهایت تدبیر و به بهترین نحو ممکن عملیاتی می شود اظهار داشت: تمام احکامی که در این ارتباط وجود دارد باید به صورت شهرستانی دسته بندی و مشخص شود تا مورد پیگیری قرارگرفته و عملیاتی گردد. همین طور در بحث اقدامات ایجابی و پیشگیری از اقدامات خلاف قانون باید فعالیت‌های بیشتری صورت گیرد.

عبدی ادامه داد: در این ارتباط حوزه های جهاد کشاورزی در شهرستانها باید اراضی ملی و منابع طبیعی را شناسایی و شناسه‌نامه‌دار کنند تا در صورت وقوع هرگونه تعرض با اشراف کاملی که در مورد این اراضی وجود دارد در تخلفات در اولین مراحل شناسایی شده و ممانعت به عمل آید که این امر هم سهل الوصول تر و هم کم هزینه تر می باشد.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی اظهار داشت: معمولاً تجهیزات ساختمانی به کار رفته برای ساخت دیوار و ساختمان های غیرمجاز در اراضی کشاورزی پس از تخریب به همان حالت باقی می‌ماند و پاکسازی آن مستلزم هزینه بالایی است که باید فرد متخلف تقبل نماید یا با کمک سازمان جهاد کشاورزی این مشکل حل شود. به طور کلی برای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی باید از تخلفات پیشگیری شده و در صورت ارتکاب با توان عملیاتی و تجهیزات لازم ممانعت به عمل آید.

وی گفت: این رزمایش را به فال نیک می‌گیریم که ان شاءالله منشاء خیر خواهد بود. واقعیت این است که احداث های غیرمجاز حتی در صورتی که در اراضی ملی و منابع طبیعی نبوده و در زمین‌های کشاورزی اتفاق افتاد مناسبات اجتماعی را برهم می‌زند بطوریکه بزه ها و جنایاتی نیز در این اماکن اتفاق می‌افتد که ناشی از سوء استفاده و قانون شکنی یکسری افراد سودجو از قانون می باشد.

فرمانده نیروی انتظامی  استان در پایان بر آمادگی نیروی انتظامی برای همکاری گسترده در این زمینه تاکید کرد.

انتهای پیام/