مولدسازی اموال دولتی شفاف پیگیری شود/ باید برای افزایش بهره‌وری بیشتر تلاش کنیم
مولدسازی اموال دولتی شفاف پیگیری شود/ باید برای افزایش بهره‌وری بیشتر تلاش کنیم

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دستورهای ویژه رئیس جمهور در سفر به استان باید عملیاتی و مباحث مربوط به مولدسازی و فروش اموال تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به صورت روشن و شفاف دنبال شود. عابدین خرّم ظهر امروز با حضور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، به پیگیری وضعیت بودجه و اعتبارات استان پرداخت و […]


استاندار آذربایجان شرقی گفت: دستورهای ویژه رئیس جمهور در سفر به استان باید عملیاتی و مباحث مربوط به مولدسازی و فروش اموال تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به صورت روشن و شفاف دنبال شود.

عابدین خرّم ظهر امروز با حضور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، به پیگیری وضعیت بودجه و اعتبارات استان پرداخت و اظهار داشت: باید به حوزه برنامه ریزی ورود دقیق تری یابیم تا منابع و مصارف استان سامان یابد.

وی با اشاره به ابلاغ لایحه بودجه با تاخیر زمانی، گفت: در مورد اعتبارات سفر رئیس جمهور نیز تخصیص برخی منابع به صورت اوراق و بخشی نیز به صورت نقدی مصوب شده که باید پیگیری های لازم در این ارتباط صورت گیرد.

خرّم تاکید کرد: برخی از دستگاه ها نسبت به دریافت اعتبارات سفر ریاست جمهوری توفیق مورد انتظار را نداشته اند که باید مشخص شود مشکل کار کجا بوده تا رفع شود و آهنگ و روند فعالیت های استان متناسب و متوازن باشد.

استاندار آذربایجان شرقی اذعان داشت: اعتبارات سفر ریاست جمهوری از چهار محل «تعهدات سازمان برنامه و بودجه»، «تعهدات استانی»، «ماده ۵۶ و تسهیلات بانکی» و «نهادهای حمایتی و نفت» تخصیص می یابد که در این چهار حوزه باید گزارش‌های روشن و شفاف داشته باشیم.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: دستورهای ویژه رئیس جمهور در سفر به استان باید عملیاتی و مباحث مربوط به مولدسازی و فروش اموال تملک دارایی های سرمایه ای به صورت روشن و شفاف دنبال شود.

خرّم در بخش دیگری از صحبت های خود متذکر شد: مهمترین برنامه دولت در سال ۱۴۰۱ پرداختن به مسئله بهره وری است که به نظر می رسد این موضوع در استان ما مغفول مانده است.

استاندار آذربایجان شرقی اذعان داشت: بهره وری در همه امور مربوط به مدیریت، گردش نیروی انسانی، تولید و صادرات تاثیر دارد و باید به جد مورد توجه قرار گیرد که متاسفانه در استان وضعیت مطلوبی ندارد.

خرّم تاکید کرد: باید توقف گاه‌هایی که بهره وری استان را دچار چالش می کند، شناسایی و رفع کنیم و برنامه های مشخص با بازه زمانی تعریف شده برای بهینه کردن بهره وری داشته باشیم.

در این جلسه مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی به ارائه گزارش‌های مربوط به وضعیت اعتبارات، بودجه و بهره وری استان پرداختند.