مولدسازی بهترین فرصت برای اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه تمام
مولدسازی بهترین فرصت برای اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه تمام
سرپرست سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان شرقي گفت: براي اتمام بيش از ۲۵۰پروژه عمراني نيمه تمام در استان، بهره گيري دستگاه هاي اجرايي از آيين نامه مولدسازي دارايي ها، بهترين فرصت است.

به گزارش قلم پرس، حیدر فتح‌زاده در حاشیه بازدید از پروژه استخر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: براساس آیین نامه اجرایی مولدسازی، دستگاه های اجرایی می توانند دارایی که در راستای وظایف ذاتی دستگاه مشمول استفاده نمی شود، واگذار کنند.

وی افزود: فضاهای اداری فاقد توجیه اقتصادی، دارایی هایی که بیش از یک سال راکد و بدون استفاده باقی مانده، دارایی هایی با کاربری یا بهره برداری تجاری مسکونی و مشابه آن، دارایی هایی که در سادا ثبت نشده و عرصه املاکی که نسبت به اعیان متناسب نبوده و قابلیت تفکیک دارند می توانند مشمول مولدسازی قرار گیرند.

فتح زاده توضیح داد: این دارایی ها به شکل فروش به صورت نقد یا اقساط یا واگذاری حق انتفاع با کاربری های مختلف، در قالب عقود اجاره، مشارکت در ساخت با بخش غیر دولتی، تهاتر دارایی های مازاد و استفاده از نهادها و ابزار بازار سرمایه و سایر روش ها قابل واگذاری هستند.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تاکید کرد: مولدسازی به منزله فروش دارایی ها نیست بلکه استفاده بهینه از منابع با رویکرد ارتقای بهره وری منابع و مشارکت بخش خصوصی در اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی است.

وی در عین حال خاطرنشان ساخت: سال شروع برخی از این پروژه ها بیش از ۱۰ سال است که به دلیل عدم تخصیص منابع، نیمه تمام مانده و روش مولد سازی بهترین فرصت برای اتمام این پروژه ها و ارتقای شاخص های بهره وری است.

 

انتهای پیام/