مهدی‌پور: تیم بوکس جوانان مدعی است اما انتظارات بالا نباشد
مهدی‌پور: تیم بوکس جوانان مدعی است اما انتظارات بالا نباشد

رضا مهدی‌پور در گفت و گو با ایسنا،‌ درباره برگزاری اردوی تیم ملی بوکس جوانان ایران توضیح داد: این دور از اردوها آخرین مرحله تمرینات ما در کشور، پیش از اعزام به مسابقات جهانی لهستان است. ۷ بوکسور را در اردو داریم که به احتمال خیلی زیاد نیز با همین نفرات عازم می‌شویم. تمرینات ما […]

رضا مهدی‌پور در گفت و گو با ایسنا،‌ درباره برگزاری اردوی تیم ملی بوکس جوانان ایران توضیح داد: این دور از اردوها آخرین مرحله تمرینات ما در کشور، پیش از اعزام به مسابقات جهانی لهستان است. ۷ بوکسور را در اردو داریم که به احتمال خیلی زیاد نیز با همین نفرات عازم می‌شویم. تمرینات ما تا ۲۰ فروردین ادامه دارد و روز ۲۱ فروردین نیز تهران را به مقصد لهستان ترک می‌کنیم. آقایان سپهوند و طیبی که مربیان زحمتکش تیم هستند به همراه بنده در سمت سرمربیگری تیم نیز عازم این مسابقات می‌شویم. شرایط اردوها و تمرینات ما نیز خوب است که امیدوارم نتایج خوبی را کسب کنیم.

سرمربی تیم بوکس جوانان ایران، درباره پیش بینی خود از تعداد شرکت‌ کننده‌ها و سطح این مسابقات نیز گفت: با توجه به تعطیلاتی که طی یک سال گذشته در ورزش جهان و بوکس وجود داشت، بوکسورها و تیم‌های مختلف نتوانسته‌اند در مسابقات خاصی روی رینگ بروند. به همین منظور فکر می‌کنم تعداد شرکت کننده‌ها در این مسابقات بالا خواهد بود. ضمنا باید در نظر داشت که شرایط تمرینات بخاطر وجود این بیماری (کرونا) محدود و خاص بود. آنطور که همیشه تمرین می‌کردیم نمی‌شد کار کرد که کار را سخت می‌کند.

او در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان برای بوکسورهای ایران شانس مدال قائل بود؟ اظهار کرد: اگر نگاهی به عملکرد بوکسورهای ایران در مسابقات جهانی بیاندازیم، متوجه سختی کار در این رقابت‌ها خواهیم شد. از نظر من تیم ایران در این مسابقات یکی از مدعیان است و شانس کسب مدال دارد، اما بهتر است انتظارات از تیم بالا نباشد چون کار درستی نیست. قطعا اگر قرعه مناسبی به بوکسورهای ما بخورد شانس کسب مدال دارند. البته حتی اگر قرعه سختی هم داشته باشند، باز هم از مدعیان هستند.

مهدی‌پور درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اردوهای تیم بوکس جوانان نیز گفت: خوشبختانه شرایط مناسب است. روز یک‌شنبه از اردونشینان و کادر تست PCR گرفتیم که جواب همه آن‌ها منفی بود.

سرمربی تیم بوکس جوانان ایران درباره کمبود مسابقات تدارکاتی نیز گفت: ما تنها یک اردوی مشترک ۱۰ روزه با تیم ملی آذربایجان در ایران داشتیم که یک مسابقه تدارکاتی بسیار مفید هم بود. با بوکسورهای این تیم مسابقه تدارکاتی برگزار کردیم که خوشبختانه تیم ایران هم به پیروزی رسید، هر چند که نتیجه در این رقابت‌ها مد نظر نبود و بیشتر هدف ما شناسایی نقاط ضعف و قوت بوکسورها بود.

او ضمن قدردانی از زحمات حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس برای برگزاریاردوها و تمرینات، ادامه داد: بنده معتقدم که بیشتر نیاز است بوکسورهای ایرانی را از نظر روحی آماده کنیم. نه تنها در بوکس که این موضوع درباره رشته‌های دیگر نیز مطرح است. ورزشکاران ما توانایی لازم را دارند و شاید اندکی در امکانات عقب هستند، اما با بالا بردن روحیه آن‌ها می‌توان به نتایج قابل قبولی دست یافت.

مهدی‌پور در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا این تیم را می‌توان پشتوانه خوبی برای تیم ملی بزرگسالان ایران دانست؟ اظهار کرد: همانطور که می‌بینید بوکسورهای فعلی ما از تیم جوانان ۲۰۰۷ وارد رده بزرگسالان شده‌اند که آن‌ها را به تایلند برده بودیم، خوشبختانه نتایج خوبی نیز به دست آورده‌اند. این تیم جوانان هم قطعا پشتوانه و ذخیره خوبی خواهد بود.

انتهای پیام