معاون وزیر میراث‌ فرهنگی: اقتصاد گردشگری می‌تواند اقتصاد مرجع باشد
معاون وزیر میراث‌ فرهنگی: اقتصاد گردشگری می‌تواند اقتصاد مرجع باشد

معاون امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقتصاد گردشگری را اقتصادی مهم با قابلیت تبدیل به اقتصاد مرجع کشور عنوان کرد. به گزارش قلم پرس،از کلیبر، جواد واحدی  امروز در سفر شهرستان کلیبر قابلیت این شهرستان را در تبدیل به مرجع اقتصادی کشور اعلام کرد. معاون امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی […]معاون امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقتصاد گردشگری را اقتصادی مهم با قابلیت تبدیل به اقتصاد مرجع کشور عنوان کرد.

به گزارش قلم پرس،از کلیبر، جواد واحدی  امروز در سفر شهرستان کلیبر قابلیت این شهرستان را در تبدیل به مرجع اقتصادی کشور اعلام کرد.

معاون امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه بازدیدهای نظارتی از جاذبه‌ها و مجتمع‌های گردشگری استان آذربایجان‌شرقی بر اهمیت تقویت زیر ساخت‌ها و شناساندن هرچه بهتر جاذبه‌های گردشگری استان آذربایجان‌شرقی تاکید کرد.

او گفت: جاذبه‌های گردشگری کم‌نظیر استان آذربایجان‌شرقی مانند قلعه بابک در شهرستان کلیبر در حوزه گردشگری و گردشگری ورزشی اهمیت بسزایی داشته و لازم است مسئولان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان‌شرقی نسبت به بهره‌برداری صحیح و تعامل حوزه گردشگری با حوزه ورزش اقدامات لازمه را در دستورکار خود قرار دهند.

کلیبر، هوراند و خدا آفرین، مقاصد مهم گردشگری منطقه شمال‌غرب

معاون امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی سه شهرستان کلیبر، هوراند و خداآفرین استان آذربایجان‌شرقی را جزو مقاصد مهم برای گردشگران خارجی و داخلی عنوان کرد.

جواد واحدی، ضمن تقدیر از  اقدامات مسئولان ذیربط حوزه گردشگری، ضمن اشاره به جایگاه شهرستان کلیبر، هوراند و خداآفرین  در استان آذربایجان‌شرقی این سه شهرستان را مقصدی مهم برای گردشگران خارجی و داخلی عنوان کرد.

معاون امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: به همت تلاش مسئولین حوزه گردشگری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و شهرداران این سه شهرستان از زیرساخت‌های تعبیه شدهٔ بسیار باکیفیت و جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی برخوردار هستند.

او افزود: در سه شهرستان کلیبر، هوراند و خداآفرین علاقمندی سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری با بهره‌گیری از شیوه‌های طراحی نوین و بکارگیری بهترین مصالح جهت ساخت و بهره‌برداری مجتمع‌های گردشگری-تفریحی نشان از هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با سرمایه‌گذاران و تسهیل شیوه‌های سرمایه‌گذاری دارد.

در حاشیه سفر واحدی به استان آذربایجان‌شرقی، او با بازدید از مجموعه‌ اقامتی و رفاهی بهشت شب‌های کلیبر، بازدید از مجموعه‌های سرویس‌های بهداشتی نمازخانه‌ها و مجموعه تفریحی قلعه درسی محور کلیبر، موزه شیخ شهاب‌الدین اهری و سایر جاذبه‌های گردشگری و مجتمع‌های گردشگری ضمن ابراز خرسندی از همت مسئولین ذیربط در تقویت زیرساخت‌ها و جذب سرمایه‌گذاران، مسئله اقتصاد گردشگری را مسئله‌ای بسیار مهم در اقتصاد کشور با قابلیت تبدیل به اقتصاد مرجع جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

پایان پیام/۶۰۰۳۴