محاصره ۳۰۰ روستا در برف و امدادرسانی به ۲۳۰ خودرو در آذربایجان شرقی
محاصره ۳۰۰ روستا در برف و امدادرسانی به ۲۳۰ خودرو در آذربایجان شرقی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی از بسته شدن راه روستایی بیش از ۳۰۰ روستا در استان خبر داد و گفت: اکیپ‌های راهداری آذربایجان شرقی ۸۸۰۰کیلومتر-باند از راه‌های استان را برفروبی و نمک و شن‌پاشی کردند. به گزارش قلم پرس،از تبریز، اورجعلی علیزاده؛  مدیر کل راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای استان  صبح امروز در […]مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی از بسته شدن راه روستایی بیش از ۳۰۰ روستا در استان خبر داد و گفت: اکیپ‌های راهداری آذربایجان شرقی ۸۸۰۰کیلومتر-باند از راه‌های استان را برفروبی و نمک و شن‌پاشی کردند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، اورجعلی علیزاده؛  مدیر کل راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای استان  صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: درعملیات راهداری زمستانی روز گذشته و بامداد امروز در کلیه محورهای استان ۱۹۲۵ تن مخلوط شن و نمک مورداستفاده قرار گرفته است.

علیزاده گفت: باوجود بارش سنگین برف در حال حاضر کلیه راه‌های شریانی، اصلی و فرعی استان باز وتردد در آنها جریان دارد اما باتوجه به ادامه بارش برف، وجود کولاک و لغزنده بودن جاده‌ها به‌خصوص در آزادراه تبریز- زنجان و محورهای اهر، کلیبر، ورزقان، هوراند، مرند، جلفا، بستان‌آباد، هشترود و مراغه هم استانی‌های عزیز از تردد غیرضروری دراین محورها اجتناب کنند.

وی ادامه‌داد: بیشترین میزان برف روبی در محورهای آزادراه تبریز- زنجان، مرند، هشترود، ورزقان، اهر، چاراویماق، جلفا، بستان آبادو هوراند انجام گرفته است.

علیزاده گفت: باتوجه به بارش سنگین برف و وجود کولاک در شمال شرق و جنوب استان راه تعدادی از روستاها در این منطقه بسته شده‌است که با اتمام برف روبی محورهای شریانی و اصلی استان نسبت به بازگشایی این راه‌ها اقدام خواهد شد.

وی افزود از روستاییان عزیز این مناطق درخواست می‌شود امروز از تردد در محورهای روستایی اجتناب کنند تا عملیات بازگشایی انجام گیرد.

علیزاده ادامه‌داد: در این مدت کمک رسانی به تعداد ۲۳۰ خودرو نیز انجام شده‌است.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی بارش برف و باران و همچنین کولاک در نقاطی از استان طی امروز نیز ادامه خواهد یافت و بنابراین رانندگان و تردد کنندگان جاده‌ها باید رعایت موارد ایمنی در رانندگی را انجام داده و تجهیزات ایمنی زمستانی به‌همراه داشته‌باشند.

وی راه‌های تحت پوشش برف روبی استان را بیش از ۱۴ هزار کیلومتر و تعداد نقاط کوهستانی برفگیر استان را ۳۸ نقطه برشمرد و گفت: اداره کل راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای استان در راستای وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه همکاران به استفاده از ۱۲۰۰ نیرو و ۷۰۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و به‌کارگیری همه امکانات و استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت‌های راهداری به‌ویژه در محورهای پرتردد نسبت خدمات رسانی به مترددین جاده‌ها اقدام خواهد کرد.

وی همچنین از آماده‌سازی و تجهیز راهدارخانه‌ها در محورهای اصلی و فرعی جهت امدادرسانی و خدمات به‌موقع به مسافران و کاربران راه‌ها و همکاری و تعامل با مسئولان استانی و شهرستانی، نیروهای انتظامی و پلیس‌راه، هلال‌احمر سایر نیروهای امدادی برای افزایش ایمنی عبورومرور در این ایام خبر داد.

علیزاده همچنین به پاسخ‌گویی ۲۴ ساعته به هم‌وطنان از طریق تلفن گویای ۱۴۱ درخصوص وضعیت راه‌ها شرایط آب وهوایی اشاره کرد و افزود: تردد کنندگان جاده‌ها همچنین می‌توانند ازاپلیکیشن ۱۴۱ از وضعیت جاده‌ها استفاده‌کنند.

پایان پیام/