به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آویخای مندلبیت» دادستان کل رژیم صهیونیستی روز دوشنبه خبر داد که وی روند جایگزینی «یوسی کوهن» رئیس کنونی سازمان جاسوسی موساد با «دیوید بارنیا» معاون موساد را اعلام خواهد کرد. چند ماه پیش،‌ مندلبیت انتصاب بارنیا را به دلیل عدم تشکیل کابینه جدید در سرزمین‌های اشغالی را متوقف کرده […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آویخای مندلبیت» دادستان کل رژیم صهیونیستی روز دوشنبه خبر داد که وی روند جایگزینی «یوسی کوهن» رئیس کنونی سازمان جاسوسی موساد با «دیوید بارنیا» معاون موساد را اعلام خواهد کرد.

چند ماه پیش،‌ مندلبیت انتصاب بارنیا را به دلیل عدم تشکیل کابینه جدید در سرزمین‌های اشغالی را متوقف کرده بود.

مندلبیت روز دوشنبه گفت که شرایط سیاسی کنونی نشان می‌دهد که ممکن است تا روز ۱ ژوئن و زمانی که کوهن استعفا می‌دهد،‌ کابینه جدید تشکیل نخواهد شد.

در دسامبر گذشته،‌ «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی بارنیا را به عنوان جایگزین کوهن معرفی کرده بود.

این انتصاب بعدا توسط کمیته مشاوره‌ای خدمات شهری مورد تایید قرار گرفت. بارنیا طی دو سال گذشته به عنوان رئیس موساد در حال فعالیت بوده است.

بارنیا در کنار فعالیت در واحد شناسایی نخبگان ارتش رژیم صهیونیستی،‌ در بخش‌های مختلفی در سازمان موساد فعالیت کرده است. وی به ویژه ریاست بخش جذب جاسوس موساد را بر عهده داشته و در بخش شنود الکترونیکی نیز فعالیت داشته است.

انتصاب بارنیا به عنوان رئیس جدید موساد مورد تحسین مقام‌های اسبق این سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است و وی را شخص مورد احترام در میان سازمان‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی معرفی کرده‌اند.

در همان زمان،‌ این برداشت وجود دارد که بارنیا نیز همانند کوهن، احتمالا روند ریسک پذیری تهاجمی را به عنوان رئیس موساد در پیش بگیرد.

این روند بر خلاف رویکرد «تامیر پاردو» رئیس اسبق موساد بوده که تاکید داشته این نهاد جاسوسی باید به جمع آوری اطلاعات ادامه داده و خطرات عملیاتی کمتری را اتخاذ کرده و تلاش کند که همچنان در پشت صحنه باقی بماند.

کوهن همچنین نقش فعالی در روند عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با چند کشور عربی ایفا کرده بود.

انتهای پیام/.