بازگشت مشروط ماشین‌‌سازی به مسابقات / معافیت مالیاتی در ورزش وجود ندارد
بازگشت مشروط ماشین‌‌سازی به مسابقات / معافیت مالیاتی در ورزش وجود ندارد
باشگاه ماشین‌سازی با صدور اطلاعیه‌ای از ادامه فعالیت این باشگاه تا پایان فصل تحت مدیریت زنوزی خبر داد.

به گزارش قلم پرس، باشگاه ماشین‌سازی با صدور اطلاعیه‌ای از ادامه فعالیت این باشگاه تا پایان فصل تحت مدیریت زنوزی خبر داد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

پیرو اتفاقات اخیر پیرامون باشگاه ماشین‌سازی تبریز، به اطلاع هواداران فوتبال آذربایجان می‌رساند؛ محمدرضا زنوزی مالکیت باشگاه ماشین‌سازی به دلایل اعلام شده قبلی، تصمیمی بر تیم‌داری نداشته و در صدد واگذاری این باشگاه بوده است.

‌صحبت‌های تلفنی فی‌مابین استاندار محترم آذربایجان شرقی، ‌محمدرضا پورمحمدی و مالک‌ باشگاه ماشین‌سازی تبریز، مهندس محمدرضا زنوزی بدون هیچ واسطه‌ای انجام شده و به احترام استاندار مردمی و ورزش‌دوست استان، تصمیم به ادامه مالکیت این باشگاه و صرفا تا پایان فصل گرفته شد.

دکتر پورمحمدی ضمن اشرافیت به مشکلات باشگاه ماشین‌سازی و آگاهی به مشکل تراشی‌های بوجود آمده در ادامه راه این باشگاه، مقرر شد تمرینات این تیم بعد از اعلام وصول مطالبات و خسارات وارده به  باشگاه ماشین سازی مربوط به قرارداد فی‌مابین سال ۹۶ از شهرداری تبریز و هیات فوتبال استان آغاز شود.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: باشگاه‌داری در فوتبال ایران تبدیل به یک صنعت درآمدزا نشده است و تیم داری صرفا یک هزینه است و این هزینه‌ها برای نشاط اجتماعی و آبروداری استان می‌باشد و برای این حرکت استانی جایز نیست بخش خصوصی به تنهایی عهده‌دار مسئولیت باشد. در دیگر استان‌ها، شهرداری‌ها و شرکت‌های دولتی تیم داری می‌کنند ولی در این استان به‌رغم تیم‌داری بخش خصوصی، ارگان‌های عمومی با عدم همکاری از پرداخت مطالبات حقوقی خود نیز سر باز می‌زنند.

در ارتباط با گفتگوی استاندار‌ با مالکیت باشگاه، هیات فوتبال هیچ نقشی نداشته و پسندیده‌ است که متولی فوتبال استان به جای تمرکز روی ایجاد سهم‌تراشی غیر واقعی در تصمیات فوتبالی، از حق و حقوق باشگاه‌های این استان در خصوص حق پخش و دیگر مسائل حمایت کنند.

همچنین پیرو مطالب منتشر شده تحت عنوان معافیت مالیاتی برای فعالان ورزشی، به اطلاع عموم می‌رساند که چنین مطالبی واقعیت عینی نداشته و فعالان ورزشی از امتیاز معافیت‌های مالیاتی برخوردار نیستند و انتشار چنین مطالبی بدون آگاهی از قوانین کشوری می‌باشد.

باشگاه ماشین سازی در پایان از حسن توجه استاندار‌ آذربایجان‌شرقی، ‌ دکتر پورمحمدی تقدیر و قدردانی شده و اعلام می‌دارد که بازگشت به تیم داری در باشگاه ماشین‌سازی به احترام و خواست استاندار و اعلام دغدغه‌های ورزشی مردم شریف استان می‌باشد.

انتهای پیام/