مادورو: غرب از سر حسادت، به واکسن روسی کرونا حمله می‌کند
مادورو: غرب از سر حسادت، به واکسن روسی کرونا حمله می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت روسیه اعلام کرد، اتحادیه اروپا به‌دنبال بی‌اعتبار کردن واکسن کرونای روسی است. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، سرویس اطلاعات خارجی روسیه روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد شماری از کشورهای اروپایی با دنبال کردن راه واشنگتن قصد دارند واکسن ساخت دانشمندان روس را بی‌اعتبار کنند. از سوی دیگر «نیکلاس […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت روسیه اعلام کرد، اتحادیه اروپا به‌دنبال بی‌اعتبار کردن واکسن کرونای روسی است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، سرویس اطلاعات خارجی روسیه روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد شماری از کشورهای اروپایی با دنبال کردن راه واشنگتن قصد دارند واکسن ساخت دانشمندان روس را بی‌اعتبار کنند.

از سوی دیگر «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا در واکنش به این مسئله گفت: «آن‌ها (غربی‌ها) حملاتی را از سر حسادت انجام می‌دهند زیرا روسیه در تولید اسپوتنیک-وی که موثرترین و ایمن‌ترین واکسن علیه کرونا در جهان است، از نظر زمانی رکورد زده است».

رئیس دولت ونزوئلا ضمن قدردانی از تعهد روسیه در تحویل واکسن اسپوتنیک-وی گفت، علاوه بر او، فرزندانش نیز این واکسن را تزریق کرده‌اند.

خبر اقدام احتمالی آمریکا و متحدان آن برای تخریب واکسن روسی بعد از آن منتشر می‌شود که اخیراً این واکسن، با پیشی گرفتن  از واکسن «فایزر» آمریکا از لحاظ کسب تأییدیه در کشورهای مختلف در جایگاه دوم قرار گرفته است.

در حال حاضر، بیش از ۴۵ کشور جهان استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک را مورد تایید قرار داده‌اند.

«آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا امروز شنبه این هفته نیز گفت که داده‌های واکسن روسی اسپوتنیک به نظر او بسیار خوب بوده است.

انتهای پیام/ص