لزوم پرهیز از تحمیل هزینه های گزاف به پروژه ها
لزوم پرهیز از تحمیل هزینه های گزاف به پروژه ها

عضو شورای اسلامی شهر تبریز بر ضرورت سرعت بخشی عملیات عمرانی در خط 2 قطار شهری تاکید کرد و گفت: در حال حاضر حفاری تونل در فاز یک در حال انجام است و انتظار می رود همزمان ساخت ایستگاه ها نیز در این مسیر آغاز شود.

به گزارش قلم پرس، روح الله دهقان نژاد در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر تبریز از عملیات عمرانی خط ۲ قطار شهری اظهار داشت: در فاز نخست خط دو حدود ده کیلیومتر حفاری در حال انجام است و اگر حدود سه سال به طول بینجامد و بخواهیم بعد از اتمام شروع به ساخت ایستگاه ها بکنیم بسیار زمان بر و هزینه بر خواهد بود از این رو باید تمهیداتی برای سرعت بخشی به تملک ایستگاه ها و شروع ساخت و سازها انجام شود تا از تحمیل هزینه های گزاف به پروژه بپرهیزیم.

وی گفت: در جریان بازدید از خط یک نیز یک مورد مشکل تملک وجود داشت که من همان جا متعهد شدم در کمیسیون تحقیق و نظارت این مشکل را بررسی و حل کنیم و خوشبختانه سرپرست محترم به موضوع ورود کردند و مقرر شده است مشکل سریع تر حل شود.

دهقان نژاد با اشاره به تصویب دوفوریتی آغاز خط سه قطار شهری در صحن علنی شورا گفت: یکی از تاثیرات بسیار خوب بازدید ها آشنایی با مشکلات و نواقصات و تلاش برای رفع آنها است برای نمونه بازدید هفته گذشته از خط یک و قرار گرفتن اعضا در جریان امور یکی از دلایل تصویب سریع این لایحه بود.

عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر تعامل دو طرفه سازمان قطار شهری و شورای شهر خاطرنشان کرد: ریل گذاری شورای شهر در خصوص قطار شهری در راستای احصای مشکلات ،رفع موانع و در نتیجه نظارت دقیق خواهد بود.