لزوم تقویت مربیان بهداشت در مدارس در آستانه مهرماه/ ادامه آموزش مجازی برای دروس عمومی در دانشگاه‌ها
لزوم تقویت مربیان بهداشت در مدارس در آستانه مهرماه/ ادامه آموزش مجازی برای دروس عمومی در دانشگاه‌ها

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به در پیش بودن فصل بازگشایی مدارس، گفت: لازم است آموزش و پروش با همکاری وزارت بهداشت نسبت به تقویت مربیان بهداشت در مدارس اقدام کند، همچنین اولیا مدارس در صورت مشاهده علائم کرونا از دانش آموز باید او را تحویل خانواده دهند. به گزارش قلم […]رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به در پیش بودن فصل بازگشایی مدارس، گفت: لازم است آموزش و پروش با همکاری وزارت بهداشت نسبت به تقویت مربیان بهداشت در مدارس اقدام کند، همچنین اولیا مدارس در صورت مشاهده علائم کرونا از دانش آموز باید او را تحویل خانواده دهند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، علیرضا منادی سفیدان با اشاره به در پیش بودن فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، اظهار کرد: با توجه به اینکه زمانی تا آغاز سال تحصیلی جدید نمانده است ما در کمیسیون آموزش از وزرای علوم، آموزش و پرورش و بهداشت دعوت کردیم تا درباره برنامه‌هایشان برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گزارشی ارائه دهند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه سنجیدن میزان آمادگی دستگاه‌ها برای بازگشایی مدارس امسال بیش از سالیان گذشته اهمیت دارد، گفت: به هرحال، دو سال از شیوع کرونا گذشته و شرایط خاص آموزشی  بر کشور حاکم بود و عمدتا آموزش در بستر فضای مجازی انجام می‌شد.

وی ادامه داد: اکنون قرار است با آغاز سال تحصیلی، تدریس به صورت حضوری در دانشگاه‌ها و مدارس دنبال شود که لازم است، مربیان بهداشتی در آموزش و پرورش تقویت شده و مرتب موارد بهداشتی به خانواده‌ها آموزش داده شود از جمله این‌که اگر فرزندانشان سرماخوردگی داشت آنها را به مدرسه نفرستند و یا در صورت فرستادن به مدرسه اولیا مدرسه آنها را به خانواده برگرداند.

منادی افزود: باید سرویس‌های بهداشتی و آبخوری مدارس هم مرتب ضدعفونی شود، همچنین واکسیناسیون جدی گرفته شود و به طور کلی رعایت موارد بهداشتی یادآوری شده و حتی در مکان‌های مختلف مدارس بر روی دیوارها این نکات بهداشتی گوشزد شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: در دانشگاه‌ها نیز وضعیت خوابگاه‌ها و غذای دانشجویی پیگیری شود و کمبودها رفع شود.

وی  اضافه کرد: می‌توان در دانشگاه‌ها نیز از ظرفیت آموزش مجازی در برخی از دروس همچون دروس عمومی استفاده کرد چون آموزش مجازی فرصتی بود که نباید آن را تعطیل کرد و باید در مقاطعی استفاده شود.

انتهای پیام/